Almanya’dan AGÜ Gençlik Fabrikası’na ziyaret

Almanya'nın en büyük vakıflarından Robert Bosch Stiftung Vakfı ile Goethe Institut yetkilileri, gençlik alanında işbirliği yapmak ve yapılan çalışmaları yerinde incelemek üzere Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Gençlik Fabrikasını ziyaret...

Almanya’dan AGÜ Gençlik Fabrikası’na ziyaret
14 Temmuz 2014 Pazartesi 18:43

Almanya'nın en büyük vakıflarından Robert Bosch Stiftung Vakfı ile Goethe Institut yetkilileri, gençlik alanında işbirliği yapmak ve yapılan çalışmaları yerinde incelemek üzere Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Gençlik Fabrikasını ziyaret etti.

AGÜ'de yapılan gençlik çalışmalarını yerinde inceleyen Alman yetkililer, yapılabilecek ortaklıklar ve proje fikirleri hakkında bilgi aldı. Robert Bosch Stiftung Vakfı Uluslararası İlişkiler Program Koordinatörü Natalie Ferber ve Goethe Institut Ankara Bölge Müdürü Dr. Thomas Lier gelecekte yapılabilecek ortaklıklar açısından önemli bir görüşme olduğuna ve yapılan çalışmaları takdirle karşıladıklarına değindi. 1994 yılından beri Goethe Institut Ankara Bölge Müdürlüğünü yürüten Dr. Thomas Lier, yeni dönemde Kayseri ilinde sivil toplum ve gençlik alanında çalışmak istediklerini ve bu alanda aktif olarak faaliyetler yürüten AGÜ Gençlik Fabrikası ile birlikte ortak hareket etmekten mutluluk duyacaklarını belirtti.

Robert Bosch Stiftung Vakfı Uluslararası İlişkiler Program Koordinatörü Natalie Ferber de AGÜ’nün gençliğe yaptığı yatırımların ve Gençlik Fabrikası’nın çok farklı ve etkileyici olduğunu ifade etti. Ferber, özellikle Bosch Stiftung Vakfı’nın uluslararası alandaki çalışmaları ile kültürler arası diyalog üzerine önceliklerinin AGÜ’nün ve Gençlik Fabrikasının vizyonu ile örtüştüğünü ve bu uyumun gelecekteki projeler için sağlam bir temel oluşturacağını dile getirdi.

AGÜ Gençlik Fabrikası Koordinatörü Zeynep Tuğçe Çiftçibaşı Güç de Almanya’nın sivil toplum alanında çok uzun geçmişe sahip iki köklü kuruluşunu AGÜ'de ağırlamaktan mennuniyet duyduğunu ifade etti. Çiftçibaşı Güç, özellikle uluslar arası alanda başarı vizyonunun gerçekleşmesi adına gençlik alanında birçok projeye imza atacaklarını ve sağlam işbirlikleri kurulduğu için memnun olduklarını dile getirdi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×