Almanya'da eyaletler dayanışma fonu dağılımından rahatsız

Almanya'da eyaletler dayanışma fonundan daha fazla pay istiyor. Welt gazetesine açıklama yapan Kuzey Ren Vestfalya Maliye Bakanı Norbert-Walter Borjans, federal hükümetin eyaletler arası dayanışma fonunun bir kısmından kendi bütçesini karşıladığını söyle.

Almanya'da eyaletler dayanışma fonu dağılımından rahatsız
22 Mart 2014 Cumartesi 17:28

Almanya'da eyaletler dayanışma fonundan daha fazla pay istiyor. Welt gazetesine açıklama yapan Kuzey Ren Vestfalya Maliye Bakanı Norbert-Walter Borjans, federal hükümetin eyaletler arası dayanışma fonunun bir kısmından kendi bütçesini karşıladığını söylerken, dayanışma fonundaki ana maksadın bu olmadığını ve hükümetin bu fondan aldıkları konusunda değişiklik yapmasını istedi. Borjans, örneğin eski borçların bu fonla karşılanabileceğini dillendirdi.

Bremen Belediye Başkanı ve Maliye Senatörü Karoline Linnert de aynı fikirde. Linnert, geçmişe dayalı borç sorunu hakkında hızlı bir şekilde uzlaşmaya varılması gerektiğini ifade etti. Saksonya-Anhalt Başbakanı ise dayanışma fonunun kaldırılmaması durumunda eyaletlere daha fazla verilmesi gerekeceğini vurguladı. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×