Almanya Cumhurbaşkanı Gauck'a dondurma şovlu karşılama

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün resmi davetlisi olarak eşi Daniela Schadt ile birlikte Türkiye’yi ziyaret eden Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck, 4 günlük Türkiye temaslarına Kahramanmaraş ziyaretiyle başladı.

Almanya Cumhurbaşkanı Gauck'a dondurma şovlu karşılama
26 Nisan 2014 Cumartesi 23:53

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün resmi davetlisi olarak eşi Daniela Schadt ile birlikte Türkiye’yi ziyaret eden Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck, 4 günlük Türkiye temaslarına Kahramanmaraş ziyaretiyle başladı. Gauck, kendisi için hazırlanan dondurma şovunu beğeniyle izledi.

Kahramanmaraş’ta konuşlandırılan Patriot bataryalarında görevli Alman askeri birliğini ziyaret için akşam saatlerinde kara yoluyla Adana’dan Kahramanmaraş’a gelen Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck, geniş güvenlik önlemleri altında konaklayacağı otele geçti. Burada Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe, 5. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Kahraman Güneş ve Garnizon Komutanı Kurmay Albay Kerim Acar tarafından karşılanan Gauck, otelin lobisinde kendisi için hazırlanan dondurma şovunu izledi. Dünyaca ünlü Maraş dondurmasından da tadan konuk Cumhurbaşkanı, satırı eline alarak dondurma kesti.

Şovun ardından dinlemeyen çekilen Cumhurbaşkanı Gauck, Almanya’nın Türk asıllı Uyum Bakanı Aydan Özoğuz, Almanya’nın Ankara Büyükelçisi Eberhard Pohl ve Türkiye’nin Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlunun da eşlik ettiği ziyarette yarın, Suriyeli mültecilerin kaldığı çadır kent ve Patriot hava savunma sistemlerinde görevli Alman askeri birliğini ziyaret edecek. CİHAN

Almanya Cumhurbaşkanı Gauck'a dondurma şovlu karşılama


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×