Alman öğrenciler Kardeş Okul Projesi kapsamında Adana’ya geldi

Adana’ya gelen, Almanya Köln Katharina-Henoth-Gesamt Okulu ve Adana’daki kardeş okulu olan TOKİ Köprülü Anadolu Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri, Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar’ı makamında ziyaret etti.Tersine...

Alman öğrenciler Kardeş Okul Projesi kapsamında Adana’ya geldi
28 Mayıs 2014 Çarşamba 14:53

Adana’ya gelen, Almanya Köln Katharina-Henoth-Gesamt Okulu ve Adana’daki kardeş okulu olan TOKİ Köprülü Anadolu Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri, Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar’ı makamında ziyaret etti.

Tersine göçü konu alan bir belgesel çekimi yapmak için Almanya ve Türkiye iş birliği ile gerçekleştirilen “Kardeş Okul Projesi” kapsamında Adana’ya gelen Almanya Köln Katharina-Henoth-Gesamt okulu öğretmenleri ve öğrencileri, burada yaşayan kadınlarla röportajlar yaptı.

Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi Almaca Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Cavidan İmren’in de destek verdiği projede amaçlarının, Almanya’daki uyum sorununa renk katmak olduğunu belirten Katharina-Henoth-Gesamt Okulu öğretmenleri Hilal Günday ve Sabriye Türker, 15 Türk öğrencinin de proje kapsamında Almanya’ya gideceğini belirtti. TOKİ Köprülü Anadolu Lisesi Müdürü Ali Riza Dikmen ve öğretmenler Gamze Gece, Cavidan Çotlu da Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar’a proje hakkında bilgi verdi.

CİHAN

Alman öğrenciler Kardeş Okul Projesi kapsamında Adana’ya geldi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×