Alman makamları sahte ilaç simsarlarının peşinde

Almanya'da Federal Kriminal Teşkilatı’nın da teyit ettiği Baden-Württemberg ve çevresinde sahte ilaçların piyasaya sürüldüğü bilgisinin ardından eyalette ilgili resmi kurumlar harekete geçerek sahte ilaç simsarlarının izini sürmeye başladı.Kurumlardan...

Alman makamları sahte ilaç simsarlarının peşinde
23 Haziran 2014 Pazartesi 15:33

Almanya'da Federal Kriminal Teşkilatı’nın da teyit ettiği Baden-Württemberg ve çevresinde sahte ilaçların piyasaya sürüldüğü bilgisinin ardından eyalette ilgili resmi kurumlar harekete geçerek sahte ilaç simsarlarının izini sürmeye başladı.

Kurumlardan ayrıca Avrupa Birliği’nin piyasaya sürülen ilaçların güvenli olması için hazırladığı ‘SecurPharm’ projesinin desteklenmesi vurgusu yapıldı. Konu ile ilgili yerel medyaya açıklamada bulunan Eyalet Sosyal Hizmetler Bakanı Kartin Altpeter, “Sahte ilaç konusunda sistemin nasıl işlediği ve hataların nerede yapıldığı sorgulanmalı.” dedi.

Kamuoyu ile paylaşılan son bilgilere göre bölgede sahte ilaç vakalarında bir önceki yıla göre yüzde 20 civarında artış yaşandı. Sahte ilaç haberlerinin artması ile birlikte eczanelerden ve hastanelerden de açıklama geliyor.

Büyük hastanelerin büyük bir çoğunluğu kullandıkları ilaçların tamamına yakınını doğrudan üreticiden aldıklarını, çok nadiren istisnai durumlarda re-import ilaçlar alındığını deklare etti. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×