Alkol Alıp Ev Basan Şahıslar, 3 Kadına Dehşeti Yaşattı

Afyon'da 2 yıl önce girdikleri evde 1 kadın ile 17 yaşındaki kadına tecavüz eden ve diğer kadını döven 3 şahsa mahkeme acımadı ve 45 yıl hapis cezası verdi.

Alkol Alıp Ev Basan Şahıslar, 3 Kadına Dehşeti Yaşattı
13 Mart 2015 Cuma 12:20

Afyonkarahisar'da 2 sene öncelikle zorla girdikleri evde 1 bayan ile 17 yaşındaki kıza tecavüz edip şiddet uygulayan başka kadını da döven 3 sanık, 45'er sene hapis cezasına mahkum oldu. Mahkemenin cezalarında indirime gitmediği sanıklar hakkındaki karar, Yargıtay sebebi ile da onandı.

EVİ BASTILAR

Afyonkarahisar Sahipata Mahallesi'nde 21 Aralık 2013 gecesi alkol saha 25 yaşındaki Ahmet Gökay, 29 yaşındaki Ramazan Undu ve 26 yaşındaki Gökhan Akın, arkasından 46 yaşındaki S.A. isimli kadının evine zorla girdi.

DAVA AÇILDI

Ev sahibi S.A. ile evde konuk bulunan Z.D.'nin hadise tarihinde 17 yaşındaki kızı Ş.D.'ye tecavüz eden 3 şüpheli, Z.D.'ye ise şiddet uyguladı. Fırsatını bularak evden kaçan Ş.D., polise sığındı. Ş.D.'nin ifadesi doğrultusunda şüphelilerin eşkalini belirleyen polis, yerlerini saptama etti. Baskınla gözaltına alınıp tutuklanan 3 zanlı hakkında, 'küçük yaşta kıza cinsel istismar', 'konut dokunulmazlığı', 'tecavüz' ve 'şiddet' suçlarından dava açıldı.

'DÖVE DÖVE ODAYA GÖTÜRDÜ'

Afyonkarahisar 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın 13 Mart 2014 tarihindeki karar duruşmasında, şiddet gören ve tecavüze uğrayan Ş.D., misafirliğe gittikleri evde otururken kapı zilinin çaldığını, babasının geldiğini düşünerek açtıklarında 3 şüphelinin saldırısına uğradıklarını kaydetti. Ş.D., 'İçlerinden adını sonradan öğrendiğim Ahmet, S. teyzeyi döve döve, 'O...., f.....' diyerek ayrı bir odaya götürdü. Kısa zaman sonra S. teyzenin çığlığını duydum. Yardım için odaya gittiğimde Ahmet'i tecavüz ederken gördüm. Bu sırada Ahmet diğerlerine bağırarak, 'Bunları buradan uzaklaştır' dedi. Gökhan beni, Ramazan da annemi kolumuzdan sürükleyerek başka bir odaya götürdü. Daha sonra Ramazan beni başka bir odaya götürdü. Burada bana tecavüze yeltendi, karşı koydum, feryat attım. Annem yanıma geldi, beni alarak yer aldığı odaya götürdü' dedi.

Bir zaman sonra Ahmet Gökay ile S.'nin bulundukları odaya geldiğini aktaran Ş.D., 3 şüphelinin yanlarında getirdikleri içki ve esrardan zorla içmek durumunda kaldığını vurguladı. Daha sonra Gökhan Akın'ın kendisine tecavüz ettiğini izah eden Ş.D., 'Gökhan çamaşırlarını giyerek odadan çıktı. Ben de çamaşırlarımı giydikten sonra pencerenin sinekliğini yırtarak evden kaçtım. Kocatepe Polis Merkez Amirliği'ne sığınarak katkı istedim' diye konuştu.

'BİZE İÇKİ İKRAM ETTİ'

Sanıklardan Ramazan Undu iddiaları reddederken, olayın yer aldığı gün başka 2 sanıkla vasıtayla gezerken Ahmet'e S.A.'dan devamlı telefon geldiğini öne sürerek, 'Sanırım bizi çağırma ediyordu. Biz gitmedik. 1-2 saat daha dolandık. O arada alkol alıyorduk. Daha sonra benim eve gittik. Sonra Ahmet'e yine telefon geldi. Bana ortamı olduğunu söyledi. 'Gidelim takılalım' dedi. Gitmek istemedim. Daha sonra Gökhan ve Ahmet ile müşterek S.A.'nin evine gittik. Ahmet kapıyı çaldı. S. hanım bize hoşgörülü biçimde kapıyı açtı. İçeri girdik, oturduk. Evde S. hanım, Ş. hanım ve onun anası vardı. S. hanım bize içki ikram etti. Biraz sohbet ve muhabbet ettik. O sırada Ş. ile Gökhan'ın içinde tyükselişma oldu. Sanırım Ş., Gökhan'ın kız arkadaşına hakaret etmiş. Gökhan, Ş'ye birkaç tokat vurdu. Ş.'nin burnu falan kanadı. Ben ayırdım. 'Hastaneye götürelim' dedim. O istemedi. Bu arada 'Olay çıkacak gidelim' dedim. Gökhan ile Ahmet orada kaldı. Ben eve gittikten yarım saat kadar sonra eve geldiler. Alkolden ötürü sızmışım. Sonra polisler geldi. Ben kimseye zorla tecavüz etmedim' diye konuştu.

'BANA GÖZ KIRPTI, PARAYA İHTİYACI OLDUĞUNU SÖYLEDİ'

Diğer sanık Gökhan Akın da Ramazan Undu'nun ifadelerine katıldığını anlatırken, suçlamaları kabul etmediğini kaydetti. Ahmet Gökay ise şöyle dedi:

'Olaydan 5-10 gün kadar öncelikle S. hanımla eski otogarın orada karşılaştık. Bana göz kırptı benzeri cezaevindeymiş, paraya gereksinimi olduğunu söyledi. Beraber olmamızı istedi. Ben kabul etmedim, müşterek evine gittik. Beni öpmeye çalıştı. Ancak evden kaçtım. O gün beni aradı. S.A'nın evine gittik, zaten alkollüydük. Evde 2 içki şişesi vardı. Arabada bir adet içmiştim. Bir adet de evde içtim. Ş.D. ak kağıda sarılmış bir şey içirdi bize. Daha sonra üçümüz müşterek evden çıkıp Ramazan'ın evine gittik. Sonra polis geldi. Sızıp kalmışız, suçsuzum.'

TOPLAM 135 YIL 6 AY HAPİS CEZASI

Mahkeme heyeti, 3 sanığa Ş.D.'ye yönelik 'çocuğun nitelikli cinsel istismarı' suçundan 20'şer yıl, S.A.'ya yönelik 'nitelikli cinsel saldırı' suçundan 21'er yıl, 'konut dokunulmazlığını ihlal' suçundan 4'er sene olmak üzere yekün 45'er sene hapis cezası verirken, Gökhan Akın'ın bununla beraber Z.D.'ye yönelik kasten yaralama suçundan 6 ay hapisle cezalandırılmasına hükmetti. Sanıkların cezasında hiç bir indirime de gitmeyen mahkemenin kararı, Yargıtay 14'üncü Ceza Dairesi sebebi ile onandı.

Kaynak: HABERLER.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×