Aliağa’da 1. Bahar Şenliği Yemek Yarışması yapıldı

İzmir'in Aliağa ilçesinde Yakamoz Hanımlar Derneği tarafından 1. Bahar Şenliği Esat Özata ile yemek yarışması programı düzenlendi. Tüpraş Halk Eğitim Merkezi'nde yapılan yarışmada zeytinyağlı, pilavlar, etli, hamur işi pasta ve şerbetli...

Aliağa’da 1. Bahar Şenliği Yemek Yarışması yapıldı
10 Mayıs 2014 Cumartesi 16:53

İzmir'in Aliağa ilçesinde Yakamoz Hanımlar Derneği tarafından 1. Bahar Şenliği Esat Özata ile yemek yarışması programı düzenlendi. Tüpraş Halk Eğitim Merkezi'nde yapılan yarışmada zeytinyağlı, pilavlar, etli, hamur işi pasta ve şerbetli tatlılar olmak üzere altı kategoride hazırlanan yemekler değerlendirildi.

    Beykent Üniversitesi Aşçılık Program Başkanlığı ve Türk Aşçı Milli Takımı'nda görevli olan Esat Özata yönetiminde yemek kültürlerinin kaynaştığı yarışma da yoğun ilginin olması ile unutulmaz anlar yaşandı.

Yarışmaya Aliağa Ticaret Odası Başkanı Adnan Saka, İlçe Nüfus Müdürü Zeliha Karakaya’nın da bulunduğu ve Aliağa’nı tanınmış simaları jüri üyesi hazır bulundu. Jüri üyeleri zeytinyağlı, etli, tatlı ve hamur işlerinin tadına baktı. Yarışmada jüri üyeleri en güzel yemekleri seçmekte zorlandı. Zeytinyağlı yemeklerde kuru dolma ile Betül Tarhan, baharatlı tavuk pilavı ile Hatice Gerekan, etli yemeklerde kaburga dolması ile Gül Sezgin, hamur işinde saray mantısı ile Mehtap Öztürk, pasta dalında Ayşegül Ağılı ve şerbetli tatlılarda peynirli baklava ile Hamdiye Karahan birinci oldu.

    Aliağa Ticaret Odası Başkanı Adnan Saka kadın elinin değdiği bu güzel yemeklerin, ticari sahada da müteşebbis ev hanımları tarafından temsil edilmesi gerektiğini söyleyerek hanımlara ticari cesaret verdi.

Yarışmanın onur konuğu olan Özata, yarışmacılarla sohbet edip birikimlerini seyircilerle paylaştı. Yarışma sonunda birinci olanlara çeşitli hediyeler verildi. Yapılan yemekler seyirciler tarafından da büyük beğeniyle takdir topladı.

    Program sonunda Yakamoz Hanımlar Derneği, Anneler Günü münasebetiyle Aliağa’da yılın annesi Şehit Bülent Kula’nın annesi Selime Kula’yı yılın annesi seçti. Ticaret Odası Başkanı Adnan Saka’nın eliyle ödül verilen yılın annesi ile salonda bulunanlar duygulu anlar yaşadı.

    Ayrıca Türk okullarında görev yapan öğretmenlerin, anneleri sahneye davet edilerek çeşitli hediyeler verildi. CİHAN

Aliağa’da 1. Bahar Şenliği Yemek Yarışması yapıldı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×