Ali İsmail Korkmaz davasında küfür gerginliği (3)

Eskişehir’deki Gezi Parkı olayları sırasında polis ve bazı sivil vatandaşların dayağıyla öldüğü iddiasıyla açılan Ali İsmail Korkmaz davasının ikinci duruşmasına, Kayseri 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. Davada küfür...

Ali İsmail Korkmaz davasında küfür gerginliği (3)
12 Mayıs 2014 Pazartesi 14:58

Eskişehir’deki Gezi Parkı olayları sırasında polis ve bazı sivil vatandaşların dayağıyla öldüğü iddiasıyla açılan Ali İsmail Korkmaz davasının ikinci duruşmasına, Kayseri 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. Davada küfür gerginliği yaşandı.

Tanık Semih Berkay Yapıcı, ifadesinin ardından mahkeme salonundaki sanıkları yüzünden teşhis etti. Tanık Yapıcı, sanıklardan Mevlüt Saldoğan, Hüseyin Engin ve Şaban Gökpınar’ın Ali İsmail’i darp edenler, Ebubekir Harlar’ın Ali’yi yere düşüren, fırıncılar İsmail Koyuncu ile Ramazan Koyuncu’nun da dövenler arasında olduklarını teşhis etti.

Yapıcı’nın Ekşi Sözlük’ten paylaştığı olay gününü anlattığı sözleri okunurken ortalık birden karıştı. Polislerin, olay anında Ali İsmail Korkmaz için ‘Sen hala burada mısın o….u ç….u’ şeklinde küfür ettiğinin nakledildiği cümlenin okunduğu sırada Kormaz’ın avukat abisi Gürkan Korkmaz ayağa kalkıp sanıklara dönerek “Kim o…u ç….u?’ diye bağırdı. Av. Korkmaz daha sonra kısa süreliğine salondan çıkartıldı.

Müdahil avukatların talebi üzerine, ekmek fırınının güvenlik kamerasından alınan ve cihaza format atılmadan önce yedeklenen görüntüler izlettirildi. Tanık Yapıcı, teşhislerini bir de görüntüler üzerinden tekrarladı. Daha sonra mahkemeye 45 dakika ara verildi.

OLAY

Eskişehir Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği bölümü 1. sınıfta okuyan Ali İsmail Korkmaz (19), Gezi Parkı eylemlerine katılmış ve protestolar sırasında ağır olarak yaralanmıştı. Korkmaz, tedavi gördüğü hastanede 38 gün yoğun bakımda kaldıktan sonra hayatını kaybetmişti. Polis ve siviller tarafından dövülerek öldürüldüğü iddiasıyla dava açıldı. Davada, polis memuru Mevlüt Saldoğan, fırıncı İsmail Koyuncu, Ramazan Koyuncu Muhammet Vatanseven, fırın işçisi Ebubekir Harlar tutuklu, polis memurları Şaban Gökpınar, Hüseyin Engin ve Yalçın Akbulut tutuksuz olarak yargılanıyor. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×