Aleviler, Soma şehitleri için Kur'an okuttu

Hatay’ın Arsuz ilçesine bağlı Karaağaç Mahallesi'nde Alevi Kültürünü Araştırma Derneği (AKAD), Manisa Soma’da hayatını kaybeden maden işçileri için Kur'an okuttu.Mahalledeki spor sahasına platform kuruldu. Alevi dedelerin yanı sıra...

Aleviler, Soma şehitleri için Kur'an okuttu
19 Mayıs 2014 Pazartesi 23:28

Hatay’ın Arsuz ilçesine bağlı Karaağaç Mahallesi'nde Alevi Kültürünü Araştırma Derneği (AKAD), Manisa Soma’da hayatını kaybeden maden işçileri için Kur'an okuttu.

Mahalledeki spor sahasına platform kuruldu. Alevi dedelerin yanı sıra Arsuz Belediye Başkanı Nazım Çulha, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (İTSO) Levent Hakkı Yılmaz, İskenderun Ticaret Borsası Genel sekreteri Engin Vayisoğlu, CHP İskenderun İlçe Başkanı Süleyman Uyar, AKP İskenderun İlçe Başkanı İbrahim Yaran, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Katılımcılar hep beraber Soma'da hayatını kaybeden madenciler için dua etti, yakınlarına sabır diledi.

Kur’an-ı Kerim okunmadan önce söz alan İskenderun Alevi Kültürünü Araştırma Derneği (AKAD) Başkanı Nihat Yenmiş, “Türk ulusunun bileşenleri olarak biz aleviler, ülkemizde yaşayan tüm vatandaşlarımızı kardeşimiz olarak görüyoruz. Allah dünyanın hiçbir yerinde hiçbir ulusuna böyle bir acı yaşatmasın” dedi.

CİHAN

Aleviler, Soma şehitleri için Kur'an okuttu

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×