Alevi camiasından Başbakan'a üslup uyarısı

Adıyaman’da Alevi camiası ve kanaat önderleri Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın son günlerdeki tavrıyla ilgili bir basın açıklaması yaptı.

Alevi camiasından Başbakan'a üslup uyarısı
26 Ocak 2014 Pazar 18:58

Adıyaman’da Alevi camiası ve kanaat önderleri Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın son günlerdeki tavrıyla ilgili bir basın açıklaması yaptı. Başbakan'ın üslubunu eleştiren Alevi camiası, "Aşırı bir iktidar hırsı içinde olan Sayın Erdoğan ülkemizi ve halkımızı hızla karanlık günlere götürmektedir." değerlendirmesinde bulundu.

Cemevinde yapılan açıklamaya kanaat önderleri yanı sıra Alevi derneklerinin başkanları katıldı. Alevi camiası adına basın açıklamasını yapan Hacı Bektaş-i Veli Anadolu Kültür Derneği Adıyaman Şube Başkanı Nusret Tunç, 'Zaman kardeşlik zamanıdır' diyerek, son günlerde ülkenin içinde bulunduğu yolsuzluk operasyonlarına değinerek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın bu olaylara antidemokratik yaklaştığını dile getirdi.

'DİKTATÖRCE TAVIRLAR"

Tunç sözlerine şöyle devam etti: “Ülkemiz bilindiği gibi bir yerel seçim hazırlığına girmiş bulunmaktadır. Seçim özellikle iktidarda olanlar için korkulu bir rüyadır. 12 yıldır iktidarda olan Sayın Başbakan'ın da bu korkunun tamamen içinde olduğunu tutum ve davranışlarıyla göstermektedir. Aşırı bir iktidar hırsı içinde olan Sayın Erdoğan ülkemizi ve halkımızı da hızla karanlık günlere götürmektedir. 90 yıllık Cumhuriyet tarihinde hiçbir başbakan bu kadar aymaz, bu kadar tutumsuz, bu kadar keyfi ve bu kadar diktatörce tavırlar sergilememiştir. Bizim bildiğimiz kadarıyla hiçbir başbakan hırsızlığın, yolsuzluğun ve karanlık güçlerin içerisinde olmamıştır. Binlerce polisimiz, yüzlerce hâkim ve savcımız ve yine yüzlerce kamu personeli tayin dönemi olmadığı halde sürgüne tabii tutulmuşlardır. Bu kamu görevlilerinin ve çocuklarının içler acısı durumu Sayın Başbakan'ın hiç de vicdanını sızlatamaktadır.” CİHAN

Alevi camiasından Başbakan'a üslup uyarısı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×