Alanya’da şirketlere MERSİS eğitimi verilecek

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Merkezi Sicil Kayıt Sistemi (MERSİS), e-fatura ve e -dönüşüm projeleri ile ilgili şirketleri eğitecek.

Alanya’da şirketlere MERSİS eğitimi verilecek
20 Mart 2014 Perşembe 19:08

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Merkezi Sicil Kayıt Sistemi (MERSİS), e-fatura ve e -dönüşüm projeleri ile ilgili şirketleri eğitecek.

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) ve Alanya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası(ALSMO) işbirliği ile Türkiye'de şirketlerdeki E-Dönüşüm sürecinin gündeme gelmesindeki en temel projelerden olan Merkezi Sicil Kayıt Sistemi (MERSİS), E-Fatura ve E Dönüşüm projeleri ile ilgili eğitim semineri verilecek. Eğitim Cumartesi Saat 10.00’da ALTSO Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek. Konferansı Kamu Projeleri Koordinatörü Selçuk Alkaş verecek. Seminer programı ile katılımcılara; özellikle MERSİS ve E-Fatura olmak üzere diğer E-Dönüşüm Projeleri (e-defter, e-arşiv, e-bilet) kapsamında bilgilendirme yapılacak. E-Dönüşüm Projeleri ve MERSİS uygulamalarına ilişkin soru işaretlerini ortadan kaldırmak ve süreç hakkında doğru bilgilendirme yapmak amacıyla iki oturum halinde yapılacak seminer vatandaşlara ücretsiz olarak verilecek. ilk oturumda, Türkiye’de E-Dönüşüm başta olmak üzere, Merkezi Kayıt Sistemi(MERSİS), E-Fatura, E-Dönüşüm Projeleri konularında bilgilendirme yapacak. İkinci oturumda ise MERSİS üzerinde yeni kullanıcı oluşturma, MERSİS üzerinde şahıs işletmesi, şirket kuruluşu, kooperatif kuruluşlar, MERSİS üzerinde yetkili olunan firmalarda yapılacak değişiklikler, sistem üzerinden vekalet verilme süreci ve E-İmza sistemi konusunda katılımcıları bilgilendirecek.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×