Akyüz: Bayrak indirme krizi gelecek depremin habercisidir

Hukukun Egemenliği Derneği Genel Başkanı Av. A. Erdem Akyüz, bayrak indirme krizinin gelecek depremin habercisi olduğuna işaret ederek, “Bayrak indirme olayı buzdağının görünen yüzüdür. Altında daha büyük ve köklü nedenler yatmaktadır.”...

Akyüz: Bayrak indirme krizi gelecek depremin habercisidir
11 Haziran 2014 Çarşamba 12:53

Hukukun Egemenliği Derneği Genel Başkanı Av. A. Erdem Akyüz, bayrak indirme krizinin gelecek depremin habercisi olduğuna işaret ederek, “Bayrak indirme olayı buzdağının görünen yüzüdür. Altında daha büyük ve köklü nedenler yatmaktadır.” dedi.

Bayrak indirme olayının, ülkeyi sarsacak daha büyük depremlerin habercisi olduğunu ifade eden Akyüz, “Bu olayın kökeninde; seneler öncesinde ‘Yakında iyi şeyler olacak’ diye başlatılan süreç ve onu değişik isimlerle takip eden ‘Uyum süreci’ ve ‘Açılım Süreci’ yatmaktadır. Bayrak indirme olayı bir başlangıç değil, izlenen sürecin sonucudur. Terör olaylarının ve bunu kınayan görüşlerin ‘Açılım Sürecini baltalayan görüşler’ olarak nitelenmesi tamamen hatalıdır.” görüşünü belirtti.

Olayın sorumlusunun yanlış yerde arandığına dikkat çeken Akyüz, şu ifadeleri kullandı: “Bayrağı indirene engel olmayan ve ‘o kişiyi indirmeyen’ askeri kişiler aldıkları emri yerine getirmektedirler. Yani tamamen savunmaya çekilmişlerdir. Zaten daha önceki olaylarda teröristleri ‘indirenlerin’ silahlarına el konulmuş ve bir kısmı gözaltına alınmışlardır. Yetkililer tarafından söylenen ‘hamasi nutuklar”’ bu sorunu çözmeye yeterli değildir. Köklü ve etkili önlemler alınmalıdır.”

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×