Akyazı’da ilk özel okulun temeli dualarla atıldı

Sakarya’nın Akyazı ilçesinde Serhat Eğitim Hizmetleri tarafından yaptırılacak ilk özel olan olan Akyazı Fatih Koleji'nin temeli düzenlenen törenle atıldı.

Akyazı’da ilk özel okulun temeli dualarla atıldı
23 Ocak 2014 Perşembe 15:03

Sakarya’nın Akyazı ilçesinde Serhat Eğitim Hizmetleri tarafından yaptırılacak ilk özel olan olan Akyazı Fatih Koleji'nin temeli düzenlenen törenle atıldı.

Okul, Akyazı Kız Meslek Lisesi arkasında, Konuralp Mahallesi Ada Caddesi’nde 2 bin 500 metrekare arazi üzerinde, 4 bin 800 metre kare kapalı alana sahip, 15 derslik olarak yapılacak. Serhat Eğitim Hizmetleri Yönetim Kurulu Başkanı Metin Sert anasınıfı ve ilkokul öğrenimi verecek kolejin 342 öğrenci kapasitesiyle 2015-2016 eğitim öğretim dönemine yetiştirilmesinin planlandığını söyledi. 25 yıllık rüyaları olan Akyazı’da bir okul mefkûresine ulaşmanın son adımı olan ‘Akyazı Fatih Koleji’nin temel atma töreninde buluşmanın mutluluğunu yaşadığını belirten Metin Sert "Akyazı’nın geleceği olan, günümüz nesillerine sahip çıkan ve bütün meselelerin eğitimle çözüleceğine inanan, bu yola gönül vermiş kardeşlerimizle bu yolu seven ve destek olan Akyazı halkı ile beraber el ele yola çıkmış bulunmaktayız.” dedi.

‘Hiçbir ana baba evladına iyi bir eğitimden iyi bir ahlaktan daha değerli bir miras bırakamaz’ hadisini kendilerine şuur edinerek, eğitime katkı sunma hedefiyle Akyazı halkıyla yola çıktıklarını ifade eden Metin Sert, sözlerine şöyle devam etti: "Gerçekten bizim en büyük umudumuz evlatlarımız. Genç nüfusumuzun en iyi şekilde yetişmesi sizlerin de arzusu, bizlerin de arzusu, hepimizin gayreti budur ama şuna emin olun ki büyük şehirlerde ve uluslar arası eğitim standartlarında bulunan eğitim mekânları, araçları, imkânları aynî ile gençlerimize ve çocuklarımıza sunulacaktır. Türkiyemizi de her zaman ve her şart altında daha yukarılara ve yükseklere çıkaracaklardır. İlimiz, ilçemiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum.”

Temel atma törenine İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Alaadin Dişli, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut Papatya, Akyazı İlçe Müftüsü Mehmet Şenokur, Akyazı Belediye Başkan Yardımcısı Ünal Gündüz, CHP İlçe Başkanı Muzaffer Başer, MHP İlçe Başkanı Ahmet Birinci, Vergi Dairesi Müdürü Orhan Atlı, Nüfus Müdürü Abdulhamit Güneş, Tapu Sicil Müdürü Serkan Gençoğlu, Kimse Yok Mu Şube Müdürü Ahmet Güldalı, İHH Akyazı Şube Başkanı İrfan Alemdar, Mazlumder Akyazı Şube Başkanı Mahmut Alemdar, SAGİAD Başkanı Hüseyin Kav, AKEGDER Başkanı Mehmet Çelik, köy ve mahalle muhtarları, daire ve okul müdürleri, belediye meclis üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Konuşmaların ardından İlçe Müftüsü Mehmet Şenokur dua ederek, kurban kesildi. Tören sonunda etli pilav ve ayran ikramı yapıldı. CİHAN

Akyazı’da ilk özel okulun temeli dualarla atıldı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×