Aktif Eğitim Sen genel başkanını seçti

Yeniden yapılanan Aktif Eğitimciler Sendikası'nın (Aktif Eğitim Sen) 1. Olağan Genel Kurulu'nda merkez yönetimi belirlendi.

Aktif Eğitim Sen genel başkanını seçti
29 Aralık 2013 Pazar 18:48

Yeniden yapılanan Aktif Eğitimciler Sendikası'nın (Aktif Eğitim Sen) 1. Olağan Genel Kurulu'nda merkez yönetimi belirlendi. Ankara'da yapılan seçimde sendikanın genel başkanı Osman Bahçe oldu.

Osman Bahçe, seçilmesinin ardından yaptığı lik değerlendirmede, eğitimin milli bir mesele olarak ele alınması ve siyaset üstü değerlendirilmesi tavsiyesinde bulunarak, “Eğitimin tüm paydaşları, ilgili oldukları eğitim alanındaki problemlerin çözümünde enerjilerini heba ediyorlar. Biz Aktif Eğitim Sendikası olarak eğitimin tüm paydaşları ile beraber omuz omuza yapıcı çözüm önerileri sunmak için buradayız.” dedi.

Sendikanın amacı ve bundan sonraki yapacağı çalışmalar hakkında bilgi veren Bahçe, Türkiye’nin önemli oranda insan kaynağına sahip olduğunu ifade ederek; bu kaynağın mutluluk, kalkınma ve beceri gibi üst düzey kazanımları sağlayabilmesi için ancak, eğitim faaliyetlerinin kusursuz olması gerektiğini vurguladı. Türkiye’nin sağlık, ulaştırma gibi alanlarda, gelişmekte olan ülkeler standardını yakaladığı gibi eğitimde de bu seviyeye ulaşması gerektiğini kaydeden Bahçe, eğitimin devasa problemleri olduğuna işaret etti. Bahçe, “Eğitimin tüm paydaşları, ilgili oldukları eğitim alanındaki problemlerin çözümünde enerjilerini heba ediyorlar. Biz Aktif Eğitim Sendikası olarak eğitimin tüm paydaşları ile beraber omuz omuza yapıcı çözüm önerileri sunmak için buradayız." diye konuştu.

Bahçe, eğitimde yaşanan sorunlara yönelik önemli çözüm önerileri olduğunu ifade ederek, “Öncelikle tüm paydaşların bir niyet birliğine, bir ilke birliğine varmaları gerektiğini düşünüyoruz. Eğitim, milli bir mesele olarak ele alınmalı ve siyaset üstü değerlendirilmelidir. Eğitim ile ilgili alınan bütün kararlar, eğitimin tüm paydaşlarının, velilerin, üniversite çalışanlarının kamuoyunun görüşleri alınmalıdır. Yine bununla beraber eğitim çalışmalarının motivasyonunda önemli bir faktör olarak düşündüğümüz, tayin ve terfilerde siyasi, sendikal, etnik referanslar yerine, sadece ve sadece liyakati ön planda tutan çalışmalar yapılmalıdır, diye düşünüyoruz.” görüşünü bildirdi.

Eğitim camiasının öncelikleri, talepleri ve teşviklerinin, eğitim dünyasının bu ilkelerle hareket edecek bir sendikaya şiddetle ihtiyaç duyduğunu gösterdiğine işaret eden Osman Bahçe, şöyle devam etti: “Bizler de eğitim camiamızın istekleri doğrultusunda, eğitimin sorunlarına bilimsel ve kalıcı çözümler sunmak için buradayız. Bahsettiğimiz ilkeler ve çözümün bir parçası olma niyetini taşıyan tüm eğitim çalışanlarını sendikamız çatısı altında çalışmaya davet ediyoruz. ”

YENİDEN YAPILANARAK KURULDU

2012 yılında kurulan ve 9 ayda 35 bin üyeye ulaşmasına rağmen yenilenmek amacıyla kendini fesheden Aktif Eğitim Sen, 10 kurucu üyenin başvurusuyla yeniden kurulduktan sonra 1. Olağan Genel Kurulu dün gerçekleştirmişti. Bugün ise sendikanın genel başkan seçimleri vardı. Ankara'da yapılan seçimlerde, genel kurul üyelerinin tamamının oyları ile Osman Bahçe, genel başkanlığa seçildi. Bahçe, 4 yıl boyunca bu görevi sürdürecek.

SENDİKANIN YÖNETİM KURULU ÜYELERİ

Genel Başkan Yardımcısı (Genel Başkan Vekili) Abdulkadir İşler
Genel Başkan Yardımcısı (Mali İşler) Osman Öztürk
Genel Başkan Yardımcısı (Teşkilatlanma) Yusuf Gül
Genel Başkan Yardımcısı (Dış İlişkiler ve Basın) Seyit Mehmet Tezcan
Genel Başkan Yardımcısı (Eğitim ve Sosyal İşler) Selim Biçer
Genel Başkan Yardımcısı (Mevzuat ve Toplu Sözleşme) Hayati Durmuş

CİHAN

Aktif Eğitim Sen genel başkanını seçti


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×