Aktif Eğitim-Sen, diğer sendikaları iftarda buluşturdu

Aktif Eğitimciler Sendikası (Aktif Eğitim-Sen) Samsun'un Vezirköprü ilçede bulunan eğitim sendikalarının temsilcilerini iftarda buluşturdu.     Tanışma amacıyla verilen yemeğe, Vezirköprü’nün eğitim-öğretim ve sosyal-kültürel...

Aktif Eğitim-Sen, diğer sendikaları iftarda buluşturdu
11 Temmuz 2014 Cuma 12:58

Aktif Eğitimciler Sendikası (Aktif Eğitim-Sen) Samsun'un Vezirköprü ilçede bulunan eğitim sendikalarının temsilcilerini iftarda buluşturdu.

    Tanışma amacıyla verilen yemeğe, Vezirköprü’nün eğitim-öğretim ve sosyal-kültürel sorunlarına karşı birlikte hareket etme mesajları verildi. Farklı düşüncede insanların bir araya gelmesinin zor olduğu günlerde beraber olmanın çok önemli olduğu vurgulandı.

    

    Aktif Eğitim-Sen Vezirköprü Temsilcisi Necmi Çakmak, gelecek eğitim-öğretim yılı öncesinde diğer sendikalarla birlikte Vezirköprü’nün eğitim sorunlarıyla ilgili çalıştay yapılmasını önerdi. Diğer sendika yöneticileri ise bu fikrin daha da kapsamlı bir şekilde ele alınıp eylül ayı içerisinde yapılması tavsiyesinde bulundu. Her alanda birlik ve berberliğin önemli olduğunu ancak eğitim gibi tüm vatandaşları yakından ilgilendiren bir alanda birlikteliğin daha çok önemli olduğunu hatırlatan Necmi Çakmak, "Biz sendika olarak eğitimle ilgili tüm sorunlara karşı birlikte hareket etme düşüncesindeyiz. Düşünceler ne olursa olsun, fayda sağlayacak tüm projelerde, öğretmen, öğrenci, okul adına atılacak her adımda desteğimizi azami ölçüde kullanacağımızı belirtmek istiyorum." dedi. Davetliler ise farklı sendikaları bir araya getiren Aktif Eğitimciler Sendikası’na teşekkür ettiklerini, bu tür faaliyetlerin artırılması gerektiğini dile getirdi.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×