Aksaraylı çiftçilere bilgilendirme toplantısı

Aksaray Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü'nün Aksaray Ziraat Odası ile ortaklaşa organize ettiği ve çiftçilerin tarım ve hayvancılık uygulamaları konusunda bilgilendirilmelerini amaçlayan çiftçi eğitim toplantılarının en sonuncusu Sultanhanı kasaba.

Aksaraylı çiftçilere bilgilendirme toplantısı
09 Ocak 2014 Perşembe 14:53

Aksaray Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü'nün Aksaray Ziraat Odası ile ortaklaşa organize ettiği ve çiftçilerin tarım ve hayvancılık uygulamaları konusunda bilgilendirilmelerini amaçlayan çiftçi eğitim toplantılarının en sonuncusu Sultanhanı kasabasında yapıldı.

Sultanhanı Belediyesi konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıya, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Bestami Zabun, Aksaray Ziraat Odası temsilcileri, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Yusuf Çiçek, teknik personellerimiz ve çok sayıda çiftçi katıldı.
İl Müdürümüz Bestami Zabun toplantıda yaptığı konuşmada, "Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımızın en önemli görevlerinden biri de çiftçilerimizin eğitilmesi konusunda faaliyette bulunmaktır. Bu konudaki faaliyetlerin sağlanması amacı ile de Bakanlığımızın bünyesinde Eğitim, Yayım ve Yayınlar Daire Başkanlığı kuruldu. Bakanlığımız taşradaki eğitim faaliyetlerini İl ve İlçe Müdürlüklerimiz vasıtasıyla yerine getirmektedir. Bu eğitimlerdeki temel amaç çiftçilerimize modern tarım tekniklerini öğretmek ve böylelikle birim alandan çiftçilerimizin elde ettiği verimi arttırmaktır. İlimizde hayvancılıkla uğraşan kooperatif üyelerine yerinde ve uygulamalı hayvancılık eğitimi veriyoruz. Anlaşma yaptığımız özel bir fabrikanın eğitim merkezinde verilen bu eğitimlere katılan üreticilerimizi, İl Müdürlüğümüze ait araçlarla her sabah evlerinden alıyor ve akşam da tekrar evlerine bırakıyoruz. Buradaki amacımız hayvancılığın modern tekniklerle yapılmasını sağlamak ve böylelikle üreticilerimizin elde ettiği kazancı arttırmak." dedi.

Sultanhanılı çiftçilerden Hacı İsmail Köse, "Bu tür eğitim faaliyetleri bizim ufkumuzu açıyor. Ana babadan görme yöntemler yerine çağın gerektirdiği yöntemleri uygulamayı öğreniyoruz. Bu eğitimlerin devam etmesini istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Çiftçilerden Bayram Okuyucu ise "Sağolsunlar devamlı olarak gelip bizleri bilgilendirmeye çalışıyorlar. Bizlere bu hizmeti sunan başta Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğüne ve Ziraat Odasına çok teşekkür ediyoruz." diye konuştu.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×