Aksaray Üniversitesi'nden elektronik yayın hizmeti

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) 2014 yılında, çeşitli veri tabanlarında yer alan 15 milyon 732 bin 455 elektronik yayına erişebilecek.

Aksaray Üniversitesi'nden elektronik yayın hizmeti
30 Ocak 2014 Perşembe 19:23

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) 2014 yılında, çeşitli veri tabanlarında yer alan 15 milyon 732 bin 455 elektronik yayına erişebilecek. Erişilebilir yayın sayısının fazla olması, akademisyenlerin yapmakta oldukları ve yapacakları bilimsel çalışmaların başarısına pozitif anlamda değer kazandırıyor.

İlgili veri tabanlarına üniversitelerin abone olduktan sonra erişim sağlayabildiğini söyleyen ASÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar, elektronik yayınların çeşitliliği ve bu yayınlara erişim konusunda ASÜ’nün son derece geniş bir imkâna sahip olduğunu belirtti. Akademisyenlerin, yapmakta oldukları ve yapacakları bilimsel çalışmalar için bu geniş içeriği kullanabildiklerini kaydeden Rektör Acar, “Bu tip bilimsel yayınlara elektronik ortamda erişebilmek, akademisyenlerimize ciddi zaman kazandırdığı gibi, alanlarındaki tüm bilimsel çalışmalara toplu olarak erişme imkânı da sağlamaktadır. 2014 yılı boyunca ASÜ’de, 15 milyon 732 bin 455 elektronik yayına erişilebilecek. Bu sayıyı, daha fazla veri tabanına abone olarak her geçen yıl biraz daha arttırmaya gayret ediyoruz." dedi.

ASÜ Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Elif Abacı, ilgili sistemi şu şekilde anlattı: "Dünyada, bilimsel anlamda hizmet veren çeşitli veri tabanları bulunuyor. Bu veri tabanları bilimsel dergileri ve elektronik kitapları içeriyor. Dergiler içerisinde ise bilimsel konulara ilişkin makaleler yer alıyor. Üniversiteler, bu veri tabanlarının içeriğine erişebilmek için ilgili sisteme abone oluyor ve böylece akademisyenler, bilimsel makaleleri inceleyebiliyor, kendi çalışmalarında kullanma imkânına sahip oluyor. Aksaray Üniversitesi içerikleri sağlama ve erişim konularında son derece başarılı bir üniversitedir."

İlgili veri tabanlarına akademisyenler ASÜ içerisinde erişim sağlayabildiği gibi, gerekli bilgisayar ayarlarını yaptıktan sonra kampüs dışında da ulaşabiliyor.
CİHAN

Aksaray Üniversitesi'nden elektronik yayın hizmeti


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×