Aksaray Üniversitesi ile Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesi arasında anlaşma

Aksaray Üniversitesi ile Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesi arasında anlaşmaAksaray Üniversitesi (ASÜ) Bakü Devlet Üniversitesi ile “İkili Anlaşma,” Bakü Hazar Üniversitesi’yle de “Mevlana Değişim Programı Protokolü” imzaladı....

Aksaray Üniversitesi ile Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesi arasında anlaşma
14 Mayıs 2014 Çarşamba 19:53

Aksaray Üniversitesi ile Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesi arasında anlaşma

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Bakü Devlet Üniversitesi ile “İkili Anlaşma,” Bakü Hazar Üniversitesi’yle de “Mevlana Değişim Programı Protokolü” imzaladı. İmzalanan anlaşmalar, üniversitelerin her türlü akademik bilgi, personel ve öğrenci değişimi yapmasına olanak sağlıyor.

İmza törenleri için Azerbaycan’da bulunan Rektör Prof. Dr. Mustafa Acar, ASÜ’nün dışa açık bir üniversite olduğunu vurguladı ve dünyanın çeşitli üniversiteleriyle temas halinde olduklarını söyledi. Azerbaycan’da iki farklı anlaşma imzaladıklarını anımsatan Rektör Acar, “Bu anlaşmalardan ilkini Bakü Devlet Üniversitesi Rektörü Prof. Abel Muharremov’la ile imzaladık. İmzaladığımız anlaşma akademik bilgi, akademisyen, personel ve öğrenci değişimine olanak tanıyor. Aynı zamanda ortak yeni faaliyetler yapmak adına ilk adımı da atmış olduk. Buna ilave olarak Bakü Hazar Üniversitesi Rektörü Prof. Hamlet İsaxanlı’yla, Avrupa dışındaki dünya ülkeleriyle akademisyen ve öğrenci değişimine imkân sağlayan Mevlana Programı Protokolünü imzalandı. Gerekli altyapıların sağlanmasının ardından ASÜ’lü öğrencilerimiz ve akademisyenlerimiz Bakü’ye, Bakü’den akademisyen ve öğrenciler de ASÜ’ye gelebilecek. İmzalanan protokollerin üniversitemize ve Bakü’deki üniversitelere hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi. İmza törenlerine Rektör Acar’ın yanı sıra ASÜ Dış İlişkiler Ofis Koordinatörlüğünde görev yapan Okutman Vahit Aytekin ve Dış İlişkiler Ofis Koordinatörlüğü Bilgisayar İşletmeni Ümran Erkoyuncu da katıldı.

ASÜ heyeti Azerbaycan’da, Kafkasya Üniversiteler Birliği’nin (KÜNİB) düzenlediği Eğitim Fuarı’na da katıldı. Türkiye’deki üniversitelerin tanıtıldığı fuarda ASÜ standı yoğun ilgi gördü.

CİHAN

Aksaray Üniversitesi ile Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesi arasında anlaşma


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×