Aksaray Sağlık İlkokulu'nda şiddeti azaltma semineri

Avrupa Birliği Bakanlığı Ulusal Ajansı ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın katkılarıyla, Aksaray Sağlık İlkokulu'nda velilere, öğrencilere ve öğretmenlere yönelik, okul içi şiddeti azaltmak amacıyla bir dizi seminer verildi.

Aksaray Sağlık İlkokulu'nda şiddeti azaltma semineri
22 Ocak 2014 Çarşamba 14:33

Avrupa Birliği Bakanlığı Ulusal Ajansı ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın katkılarıyla, Aksaray Sağlık İlkokulu'nda velilere, öğrencilere ve öğretmenlere yönelik, okul içi şiddeti azaltmak amacıyla bir dizi seminer verildi. Seminerlerin amacı, toplumu şiddet konusunda bilgilendirmek.

Öğrencilere yönelik yapılan seminerde, sözel şiddet, fiziksel şiddet, duygusal şiddet, vandalizm, kabadayılık gibi şiddet türlerinin tanımı, özellikleri, nedenleri ve sonuçlarını hakkında bilgi veren Necip Fazıl Kısakürek Rehber Öğretmeni Abdullah Atar,sözel şiddet konusunu anlatırken kullanmış olduğu canlı testi kırma örneği sayesinde tüm öğrencilerin dikkatini çekmeyi başardı. Ayrıca empati ve saygı konularına deyinen Abdullah Atar, huzurlu bir okul ortamı için gerekli olan etkili ve verimli iletişim için bu konuların önemli olduğunu belirtti.

ATAR: AİLE BİREYLERİ ROL MODEL OLDUKLARINI UNUTMAMALI

Ayrıca aile, öğrenci ve öğretmenlerin hep beraber el ele vererek gerek okullarda gerek ailede gerekse sosyal hayatta karşılaşılan şiddet olaylarına çözüm bulmanın önemine vurgu yapan Atar, problemin dayanışma içerisinde çözülebileceğini belirtti.

Velilere yönelik yapılan seminerde de, ebeveyn olarak aile bireyleri arasındaki iletişimin çocukların üzerindeki olumlu ve olumsuz etkileri, aile bireylerinin rol model olarak sorumlulukları konularında bilgi verildi. Seminer sonunda veliler, seminerin çok faydalı olduğunu dile getirerek, Okul Müdürü Muktedir Çınar’a teşekkür etti.

Öğretmenlere yönelik olarak verilen seminerde ise öğretmenlerin sınıf içersinde yaptıkları bazı duygusal veya sözel şiddet içeren davranışların, çocukların üzerindeki etkileri konusunda örnek video izletilerek, Abdullah Atar tarafından konu hakkında bilgi verildi. CİHAN

Aksaray Sağlık İlkokulu'nda şiddeti azaltma semineri


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×