Akkışla'ya 45 milyon liralık yatırım

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki ilçelere yapılacak olan hizmet ve yatırım programının belirlendiği toplantıları Akkışla ile sürdürdü. İlçe merkezi ile mahallelerine yapılacak olan alt ve üstyapı hizmetlerinin ele...

Akkışla'ya 45 milyon liralık yatırım
08 Mayıs 2014 Perşembe 14:23

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki ilçelere yapılacak olan hizmet ve yatırım programının belirlendiği toplantıları Akkışla ile sürdürdü. İlçe merkezi ile mahallelerine yapılacak olan alt ve üstyapı hizmetlerinin ele alındığı toplantıdan Akkışla'ya yaklaşık 45 milyon TL'lik yatırım kararı çıktı. Seçimlerde verdikleri destekten dolayı Akkışla halkına teşekkür eden Başkan Özhaseki, "Asıl teşekkür iş yaparak olur" dedi ve bir an önce ilçenin sorunlarını gidermeye çalışacaklarını söyledi.

    Akkışla Belediyesi'nde gerçekleştirilen yatırım programının belirlendiği toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'nin yanı sıra Büyükşehir Belediyesi bürokratları, Akkışla Belediye Başkanı Ali Ergün ve belediye yöneticileri katıldı. Toplantıya Akkışla'ya bağlı mahallelerin muhtarları ve vatandaşlar da iştirak etti.

    Toplantıyı açan ve son 2 ayda dördüncü kez Akkışla'ya geldiğini ifade eden Başkan Mehmet Özhaseki, seçimlerde verdikleri destekten ötürü ilçe halkına teşekkür etti. Asıl teşekkürün iş yapmakla olacağını dile getiren Özhaseki, sorunları biran önce gidermek için gayret göstereceklerini kaydetti. Toplantıda öncelikle su, kanal gibi altyapı hizmetleri ile arıtma tesisi konusunda ilçe ve bağlı mahallelerin ihtiyaçları görüşüldü. Daha sonra yol, kaldırım ve üst yapı hizmetleri ile ulaşım konusunun ele alındığı toplantıda vatandaşlar da yaşadıkları problemleri dile getirdi.

    Toplantının sonunda alınan kararlar ile ilgili açıklama yapan Başkan Özhaseki, ağırlığı altyapıya vereceklerini ifade ederek "Akkışla ve Kululu'yu da içine alan Kesdoğan kaynağından itibaren yapılacak şebeke 60 kilometreyi buluyor. İlçe içindeki asbestli boruları kaldırarak yeni şebekeyi devreye sokacağız. 8-10 trilyonluk proje; ama biz buna gireceğiz. Köylerin büyük bölümünde suda problem var. Bunların bir taraftan projesi yapılacak, bir taraftan da projesi bitenlerin işine başlayacağız. Otomatik klorlama sistemi ve otomasyon sistemi de kuracağız. Öncelikle işe sudan başlıyoruz. Kanalizasyon sıkıntısı her yerde var. Bunların eksikliğini bu sene gidermeye çalışacağız. Sonra da arıtma tesisi yapıyoruz. Arıtma tesisi toplama kanalları ile 10 milyon lirayı bulur; ama yapmamız lazım. Çünkü zehir akıyor. Bütün köyler elden geçecek ve su, kanal, arıtma işi bitecek. Para sorumuz yok Allah'a şükür ve sorunları çözeceğiz. Bu işler biter bitmez yer üstündeki yollara başlıyoruz. İnşallah köylerimizde, beldelerimizde parke taşı eksiği kalmaz. Sonra gençlik merkezi ve kadınlar merkezi, ayrıca çok amaçlı bir salon yapıyoruz. Ayrıca pazaryerinin üstünü kapatacağız. Hayvan pazarı ve kesimhane için çalışacağız." dedi.

    Tüm bu yatırımlar için yaklaşık 45 milyon lira harcanacağını ifade eden Başkan Özhaseki, buna karşılık ilçenin en önemli sorunlarının giderilmiş olacağını kaydetti. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×