Akgündüz: AK Parti yüzde 80 yemedi ki, yüzde 20 yedi

Rotterdam İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Akgündüz, yolsuzluklarla ilgili Facebook sayfasında yorum yaptı. Akgündüz, "Eski hükümetler, milletin malının yüzde 80'ini yiyorlar ve kalan yüzde 20 ise yol parasına bile yetmiyordu. Tayyip...

Akgündüz: AK Parti yüzde 80 yemedi ki, yüzde 20 yedi
02 Temmuz 2014 Çarşamba 15:33

Rotterdam İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Akgündüz, yolsuzluklarla ilgili Facebook sayfasında yorum yaptı. Akgündüz, "Eski hükümetler, milletin malının yüzde 80'ini yiyorlar ve kalan yüzde 20 ise yol parasına bile yetmiyordu. Tayyip Bey'in hükümetleri ve bürokratları ise, yüzde 20'ini yediler; ancak yüzde 80'ini millete harcadılar." dedi.

Medyada Başbakan Erdoğan ve AK Parti'yi savunan görüşleriyle tanınan Ahmet Akgündüz'ün bu ifadeleri sosyal medyada, "Yüzde 20 çalma serbest fetvası mı?" sorularını akıllara getirdi. Akgündüz, Facebook hesabında yazdığı yazının devamında, ortaya çıkan bütün yolsuzlukları kabul eden ifadeler kullandı. Eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın, İranlı iş adamı Rıza Sarraf'tan 700 bin liralık kol saatini rüşvet olarak aldığını da doğruladı. Akgündüz şu ifadeleri kullandı: "Biz 700.000 TL'lik saati ahlaksızca koluna takanları, belediyeye 90 bin TL'ye mal olan daireleri, 58 bin TL'ye kendi yandaşlarına seçim malzemesi olarak peşkeş çeken belediye başkanını ve cami yapılmak üzere askeriye bile ikna edilerek alınan arsaya ticari bina yapıp yakınlarına vermek isteyen gafilleri, bu hükümetin günahkâr zerreleri olarak görüyoruz."

AK Parti'nin içinde yolsuzluk yapanları ‘zerre’ olarak gören Akgündüz, bütün bunların Başbakan Erdoğan'ı kirletmediğini savundu. "Bu günahkârların Tayyip Beyi kirletmediğini düşünüyor ve Ak Partinin bağırsaklarını temizlemesi gerektiğini her fırsatta hatırlatıyoruz. Beytülmala hıyanet etmeyen Tayyip Beyi cumhurbaşkanı olarak görmek istiyoruz ve dua ediyoruz." ifadelerini kullandı.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×