Akgün: Noel tatili canlılığı beklediğimiz ölçüde değil

Es Es Turizm Seyahat Acentesi sahibi Levent Akgün, bu sene Noel tatilindeki turizm hareketliliğini Antalya bölgesinde göremediklerini söyledi.

Akgün: Noel tatili canlılığı beklediğimiz ölçüde değil
29 Aralık 2013 Pazar 12:38

Es Es Turizm Seyahat Acentesi sahibi Levent Akgün, bu sene Noel tatilindeki turizm hareketliliğini Antalya bölgesinde göremediklerini söyledi. Levent Akgün, geçmiş yıllarda Noel tatiline bağlı turizm canlılığının daha iyi olduğunu savundu.

2014 turizm sezonunundan umutlu olduklarını anlatan Akgün, Side bölgesine daha çok Avrupa, İskandinav ülkeleri ve Rusya'dan turist geldiğini hatırlattı. Avrupalı turistlerin yüzde 50'sinin Almanlardan oluşturduğunu belirten Akgün, bunu ikinci sırada Rusların takip ettiğini söyledi.

Akgün, "Son 3 yılın Noel tatiline bağlı kış dönemi turizm hareketliliğine bakarsak daha az turist hareketliliği var. Zaten bu canlılık da bir hafta sürecek. Bu bağlamda umutlarımızı 2014'e bağladık. Ülkemiz dünya turizm ölçeğinde çok iyi bir yere geldi. Yeni sezonda bunu daha yukarıya çekeceğimize inanıyorum." ifadesini kullandı.

6 yıldır Noel tatilini Antalya Side'de geçirdiğini belirten Alman turist David Mensten, 6 yıl içinde Side'ye 17 defa tatile geldiğini, bunda en önemli etkenin konaklama tesisi konforu, iklim ve insanlarının sevecen olması olduğunu kaydetti.

4 yıldır Noel tatili için Manavgat Kumköy'deki bir otele geldiğini söyleyen Alman turist Sabrina Leb, ailecek Antalya'da tatil yapmayı sevdiklerini, otel konforu, otel fiyatları ve insanlarının misafirperverliğinden memnun kaldıklarını ifade etti. CİHAN

Akgün: Noel tatili canlılığı beklediğimiz ölçüde değil


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×