Akdoğan: HDP ile Özerklik Konuşulmadı

HDP'li Sırrı Süreyya'nın "Taslakta özerklik de var" açıklamasına hükümetten yalanlama geldi. Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, "Özerklik de, af da görüşülmedi." dedi.

Akdoğan: HDP ile Özerklik  Konuşulmadı
11 Aralık 2014 Perşembe 11:24

Çözüm sürecinde "taslak plan" tartışmaları devam ediyor. İmralı'ya giderek Abdullah Öcalan ile görüşen HDP heyeti, ardından da Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ile bir araya gelmişti.
 
HDP'nin İmralı'ya giden heyetinde yer alan İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder de görüşmeden sonra yaptığı açıklamada, genel af konusuna değinmiş, "taslakta özerklik de var" demişti. Aynı günün akşamı ise "Ben öyle demedim" diyerek çark etmişti.
 
HDP heyetiyle görüşen Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ise, bu konuların hiçbirinin görüşmede gündeme gelmediğini açıkladı.
 
 
 
"HDP HEYETİYLE GENEL DEĞERLENDİRME YAPTIK, TASLAK GÖRÜŞMEDİK"
 
Akdoğan bu sabah Twitter üzerinden yaptığı açıklamada "HDP'lilerle görüşmede Sürecin genel değerlendirmesi yapılmış; özerklik, genel af, İmralı'nın Taslağı gibi konular kesinlikle konuşulmamıştır" ifadesini kullandı.
 
Akdoğan şu mesajları verdi; "Süreçte farklı görüşler, teklifler, düşünceler olsa da önemli olan Sürecin üzerinde yürüyeceği temel zemin ve anlaşılan çerçevedir.Ak Parti iktidarı toplumun kabulünü, rızasını, güvenini ve desteğini rehber edinen anlayışla süreci sonuca ulaştıracaktır."
 
ÖNDER DE "ÖZERKLİK BAŞLIĞI YOK" DEDİ
 
İstanbul Milletvekili Sırrı Süreya Önder de, TBMM'de dün gündüz saatlerinde yaptığı açıklamada "taslakta özerklik de var" sözlerini, akşam saatlerinde düzeltti. Önder NTV'ye yaptığı açıklamada, "Taslakta özerklik diye bir başlık yok. Yerel idarelerin demokratikleştirilmesi, kaynakların çoğaltılması gibi bir dizi içerik var" ifadesini kullandı.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×