Akademisyenlerden darbe protestosu

Taksim'de toplanan bir grup akademisyen, Türkçe ve İngilizce yazılı dövizlerle darbeye tepki gösterdi

Akademisyenlerden darbe protestosu
25 Temmuz 2016 Pazartesi 23:34

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi, Taksim'de akademisyenler tarafından protesto edildi.

Taksim Cumhuriyet Anıtı önünde toplanan akademisyenler, ''We support our President. He came with our ballots won't go mith their bullets'' (Cumhurbaşkanımızı destekliyoruz. Bizim oylarımızla geldi, onların kurşunlarıyla gitmeyecek), ''We support our elected officials we are against any coup d'etat'' (Seçilmişleri destekliyoruz, darbeye karşıyız), ''We, the people, elected Erdogan with free and fair election'' (Biz özgür ve adil seçimle Erdoğan'ı seçtik), ''People won, coup lost democracy got stronger'' (Halk kazandı, darbe kaybetti, demokrasi güçlendi), ''Oylarımızla getirdik, darbelerle göndermeyiz'' ve ''Milletin oyu ile gelen hainlerin mermisi ile gitmez'' yazılı dövizler taşıdı.
Grup adına açıklama yapan Prof. Dr. Ahmet Vedat Akgiray, millet olarak çok üzüldüklerini ve çok endişe duyduklarını belirtti.

Yaşananlardan dersler çıkarılacağını ifade eden Akgiray, şöyle devam etti:

''Bundan sonra daha akıllı daha güzel günlere gideceğiz inşallah. Siyasi, sosyal ve ekonomi bakımından Türkiye'nin bundan sonraki günleri daha iyi olacak. Halkın tepkisi ilk geceden itibaren çok yüksekti, güven verdi insana. Sayın Cumhurbaşkanının çağrısı çok etkili oldu. Eğer o çağrı olmasaydı bugün daha başka bir ülke olabilirdi. Çocuklarımızın geleceği için çok güzel oldu ülkemizin bu tehlikeden kurtulması.''


Etiketler; #darbe #protesto

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×