Akademisyenler, üniversite-sanayi iş birliği için bir araya geldi

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) ve Adana Çimento AŞ (AÇS) arasında yapılacak iş birliği çalışmalarının detayları için, akademisyenler bir araya geldi.

Akademisyenler, üniversite-sanayi iş birliği için bir araya geldi
24 Nisan 2014 Perşembe 11:43

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) ve Adana Çimento AŞ (AÇS) arasında yapılacak iş birliği çalışmalarının detayları için, akademisyenler bir araya geldi. Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selahattin Serin, karşılıklı yürütülecek çalışmalarla çok daha etkin ve yararlı sonuçlar elde etmeyi beklediklerini ifade etti.

Çukurova Üniversitesi, Adana’da faaliyet gösteren sanayi işletmeleriyle ilgili çalışmalarını sürdürüyor. Üniversite-Sanayi iş birliği çerçevesinde AÇS ile yürütülen görüşmelerde sona gelinerek, iş birliği kapsamında ele alınacak konular masaya yatırıldı.

Rektörlüğün, üniversite-sanayi iş birliği kapsamında yürüttüğü ve Adana Çimento AŞ ile Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanlığı arasında devam eden çalışmalar çerçevesinde, Dekan Prof. Dr. Selahattin Serin, Kimya Bölümü Başkanı Prof. Dr. Sultan Giray, Fizik Bölümü Başkanı Prof. Dr. Ramazan Esen, Prof. Dr. Birgül Yazıcı, Prof. Dr. Bilgehan Güzel ve Doç. Dr. Emel Yıldız’ın katılımıyla toplantı yapıldı.

Fen-Edebiyat Fakültesi’nde gerçekleştirilen toplantıda, iş birliği kapsamında yer alacak konular belirlenmeye çalışılırken, kimya ve fizik bölümünün sahip olduğu altyapı ve akademik kadroların çalışma konuları incelendi. Konuyla ilgili açıklama yapan Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selahattin Serin, çimento sektörü için yeni açılımlar planlanıp hayata geçirmek adına, toplantıların periyodik olarak devam edeceğini söyledi. Prof. Dr. Serin, karşılıklı yürütülecek çalışmalarla çok daha etkin ve yararlı sonuçlar elde etmeyi beklediklerini ifade etti.
CİHAN

Akademisyenler, üniversite-sanayi iş birliği için bir araya geldi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×