AK Partililerle Berkin Elvan taraftarları bir birine girdi

Beşiktaş’ta, seçim çalışması yapan AK Partililer ile Gezi olaylarında ağır yaralanan ve hala hastanede tedavi gören Berkin Elvan’a destek vermek isteyen grup arasında kavga çıktı.

AK Partililerle Berkin Elvan taraftarları bir birine girdi
10 Şubat 2014 Pazartesi 18:33

Beşiktaş’ta, seçim çalışması yapan AK Partililer ile Gezi olaylarında ağır yaralanan ve hala hastanede tedavi gören Berkin Elvan’a destek vermek isteyen grup arasında kavga çıktı. Tekme-tokat bir birine giren taraflar, olay yerine çevik kuvvet polisinin gelmesiyle dağıldı. Arbede, ara sokaklara dağılan gruplar arasında devam etti.

Alınan bilgiye göre, Ihlamur Yolu Caddesi üzerinde seçim çalışması yapan AK Partililer, otobüsle vatandaşlara broşür dağıttı. Bu arada, aynı cadde üzerinde yürüyen, Gezi olaylarında yaralanan Berkin Elvan taraftarları ile AK Partililer arasında tartışma çıktı. Tartışmanın, grubun AK Parti otobüsünün kaldırılmasını istemesinden kaynaklandığı belirtildi. Tartışmanın büyümesi üzerine iki grup tekme-tokat bir birine girdi. Kısa süreli gerginliğin ardından Berkin Elvan taraftarları ‘Hırsız var’ şeklinde slogan atarak eylemlerini sürdürdü. Berkin Elvan’ın fotoğraflarını taşıyan grup, olay yerine çevik kuvvet polisinin gelmesinin ardından ara sokaklara dağıldı. Bu kez de ara sokaklarda AK Partililer ile grup arasındaki gerginlik devam etti. Çevik kuvvet polisi çok sayıda kişiyi gözaltına aldı.

Bu arada, AK Parti seçim otobüsü de yaşanan olaylardan zarar gördü. Otobüse, grubun attığı yumurtalar isabet etti. Ayrıca, seçim broşürleri de etrafa dağıldı.
CİHAN

AK Partililerle Berkin Elvan taraftarları bir birine girdi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×