AK Partililer, Twitter yasağını ilk delenler arasında

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın dün Bursa’da düzenlediği mitingde 'Twitter mivittir hepsininin kökünü kazıyacağız’ açıklamasının ardından gece yarısına doğru kapatılan sosyal paylaşım sitesi Twitter bir numaralı gündem oldu.

AK Partililer, Twitter yasağını ilk delenler arasında
21 Mart 2014 Cuma 12:43

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın dün Bursa’da düzenlediği mitingde 'Twitter mivittir hepsininin kökünü kazıyacağız’ açıklamasının ardından gece yarısına doğru kapatılan sosyal paylaşım sitesi Twitter bir numaralı gündem oldu. Kapatıldığı halde tweet atan bazı AK Partililer ise yasağı delenler arasında yer aldı.

Twitter'ın kapatılacağına yönelik söylemler dün Başbakan Erdoğan’ın açıklamasının ardından gerçeğe döndü. Milyonlarca kullanıcısı bulunan sitenin dün gece 23.30'da kapatılmasının ardından yasağa karşı tepkiler de gelmeye başladı. Neredeyse her kesimden kullanıcı, yasağa tepki gösterdi. Twitter’ın merkezinden yapılan bilgilendirmede ise SMS yoluyla tweet atılmaya devam edilebileceği belirtildi. Bu arada Türkiye’den siteye girmek isteyen kullanıcılar da çeşitli programlar aracılığıyla tweet atmayı sürdürüyor.

Öte yandan yasağa rağmen bazı AK Partili önemli isimlerin de Twitter’ı kullanmayı sürdürmesi dikkat çekti. Attıkları tweetlerle takipçileriyle buluşanlar arasında Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Başbakan Erdoğan’ın danışmanları Yalçın Akdoğan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Yiğit bulut gibi isimler de bulunuyor. Bu isimlerin paylaşımlarına takipçilerinin tepkileri de gecikmedi.
CİHAN

AK Partililer, Twitter yasağını ilk delenler arasında


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×