AK Partili Sorgun: 17 Aralık bugüne kadar Şeb-i Arus’u hatırlatırdı

AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, Türkiye’de 17 Aralık tarihinin bugüne kadar Şeb-i Arus’u hatırlattığını, ancak bu tarihin artık kimi kesimlere göre ‘karanlık operasyon’ kimi kesimlere göre ise ‘yolsuzluk ve rüşvet operasyonunu’ olarak ifade edild.

AK Partili Sorgun: 17 Aralık bugüne kadar Şeb-i Arus’u hatırlatırdı
20 Ocak 2014 Pazartesi 13:58

AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, Türkiye’de 17 Aralık tarihinin bugüne kadar Şeb-i Arus’u hatırlattığını, ancak bu tarihin artık kimi kesimlere göre ‘karanlık operasyon’ kimi kesimlere göre ise ‘yolsuzluk ve rüşvet operasyonunu’ olarak ifade edildiğini söyledi.

AK Parti Konya İl Başkanı Sorgun, teşkilat olarak yerel seçimlere ilişkin çalışmaları ve gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Sorgun, Türkiye’de 17 Aralık tarihinin bugüne kadar Şeb-i Arus’u hatırlattığını, ancak bu tarihin artık kimi kesimlere göre ‘karanlık operasyon’ kimi kesimlere göre ise ‘yolsuzluk ve rüşvet operasyonunu’ olarak hatırlandığını dile getirdi. Ahmet Sorgun, 17 Aralık’ta gerçekleştirilen yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun Türkiye ekonomisine 120 milyar dolara mal olduğunu ileri sürdü. Bu ekonomik zararın ise 220 Konya- Ankara Yüksek Hızlı Tren bütçesine eşit olduğunu iddia etti.

"KONYA’DA 97 BİN KİŞİ İLK KEZ OY KULLANACAK"

Konya’da 30 Mart yerel seçimlerinde 97 bin vatandaşın ilk kez oy kullanacağını dile getiren Ahmet Sorgun, seçimlere katılımın artırılması için çalışmalar yaptıklarını anlattı. Bu durumu göz önüne alarak seçim programları yaptıklarını aktararak “Şehir senin, oyunu kullan” kampanyasıyla vatandaşları oy kullanmaya teşvik ettiklerini dile getirdi.

Yerel seçimlerde il merkezi ve ilçelerdeki tüm belediyeleri almayı hedeflediklerini aktaran Sorgun, "30 Mart’ta hedefimiz büyükşehir belediyesi dahil ‘32’de 32’ yapmak” şeklinde konuştu. Konya’nın bir üniversite şehri olması dolayısıyla öğrenci sayısının fazla olduğuna değinen Sorgun, öğrencilere özellikle de yurtlarda kalan öğrencilere oylarını kullanma çağrısında bulunduklarını belirtti.

Sorgun, Konya’da 3’ü büyükşehir olmak üzere 31 ilçede toplam 200 aday adayının belediye başkanlığı için başvuru yaptı bilgisini verdi. Adayların belirlenmesinden sonra 4 binin üzerinde teşkilat mensubunun katılımıyla temayül yoklaması yapıldığını dile getirdi. İl seçim birim başkanlığının ‘İlçe Seçim Strateji Planları’ oluşturulması için yoğun çaba harcadığını aktaran Ak Parti İl Başkanı, "Tüm ilçe teşkilatlarımıza internet üzerinden 80 civarında sorular gönderildi ve bu sorulara verilen cevaplar bağlamında her ilçeye özel, yani o ilçenin beşeri, ekonomik ve siyasi yapısına uygun seçim stratejileri ortaya kondu." dedi.
CİHAN

AK Partili Sorgun: 17 Aralık bugüne kadar Şeb-i Arus’u hatırlatırdı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×