AK Partili İl Başkanının Erdoğan Mesajı: Halife Geliyor Hazır Olun

AK Parti Siirt İl Başkanı Fuat Özgür Çalapkulu, sosyal medyada paylaştığı mesajında C. Başkanı Recep Tayyip Erdoğan için 'Halife geliyor hazır olun' dedi.

AK Partili İl Başkanının Erdoğan Mesajı: Halife Geliyor Hazır Olun
18 Mart 2015 Çarşamba 19:59

AK Parti Siirt İl Başkanı Fuat serbest Çalapkulu, sosyal paylaşım sitesi twitter'da attığı tweet'le C. Başkanı Recep Tayyip Erdoğan için 'Halife geliyor hazır olun' dedi. Çalapkulu dün attığı tweette, 'Uzun Adama muhtar dahi olamaz dediler. evvel Başbakan sonra Reis-i Cumhur oldu. Şimdi de Başkan olamaz diyorlar. Halife geliyor hazır olun' ifadelerine yer verdi.

HALİFE SÖZLERİNE AÇIKLAMA GETİRDİ

Sosyal medyada kocaman reaksiyon gören Çalapkulu, bugün yazılı izahat yaparak 'halife' kelimesini değişik manada kullandığını ileri sürdü. Çalapkulu izahatsında, 'Cumhurbaşkanımız ve AK Partimizin kurucu Genel Başkanını seviyoruz' dedi. AK Parti İl Başkanı Fuat serbest Çalapkulu, Erdoğan'ı aşırı sevdiğini belirterek şöyle dedi:

'Şahsen seviyorum. Siirtli şekilde seviyoruz. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı şekilde seviyoruz. Nüfusunun yüzde 99 Müslüman bulunan bir ülkenin Müslüman bir vatandaşı şekilde seviyoruz. Ülkemize aşırı güzel hizmetleri olduğuna şahidiz. Bunun devam edeceğine inanıyoruz. Başarılı buluyoruz. misal alıyoruz. Sadece biz değil, milyonlarca İslam vatandaşı seviyor. Milyonlarca vicdanlı dünya vatandaşı seviyor ve beğeniyor. Böyle bir değerin dünya siyasetine armağanında az da olsa emeği geçen Siirtliler şekilde gururlanıyoruz. Kendileri tyükselişmasız kocaman bir önder ve misal alınacak bir önderdir. Kimine kıyasla türkiye için kocaman değer, kimine kıyasla İslam coğrafyası için kocaman bir değer, kimisine kıyasla dünya siyaseti için kocaman bir değerdir. Bunun birlikte sırf şahsımın değil bütün Siirtlilerin gönlünde müstesna bir noktayı bulunmaktadır.'

YAZILAN İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ KAPSAMINDA DEĞERLENDİRİLMELİ

AK Parti İl Başkanı Çalapkulu, daha sonra şöyle devam etti:

'Sosyal paylaşım sitesi twitterda diğer bir kullanıcı vasıtası ile yazılan şahsım vasıtası ile da beğenilen mevzuya gelince, 'bağcıyı dövme' nazarıyla vakaya yaklaşanları ikna etme zorunda kendimi hissetmemekle birlikte, 'üzüm yeme' derdindeki kamuoyuna izahatk isterim ki TDK'nın 'halife' sözcüğüne ait anlamlarına herkes ulaşabilir. Şahsımın bu sözcüğe ait algısı yukarıda kısaca açıkladığım üzeredir. Ben bu cümledeki halife kelimesini ülkesinin bütün sorunlarına, kurumlarına ve idaresine hakim, bütün dünya ezilenlerin özgür ve gür sesi, mazlumların koruyucusu, iyi ve başarılı, öncü, ileri görüşlü, sözü dinlenen bir önder biçiminde anlıyorum. Başka bazıları halifeyi hakan, hükümdar, reis, sultan vs biçiminde algılayabilir yada algılamak isteyebilir. Yazılanları fikir ve anlatım özgürlüğü kapsamında değerlendirip hepimizin düşünce, inanç, kanaat, yetinme yada duygularını barışçı yoldan açığa vurmasını korkulardan arınarak algılamak gerekir.'

Kaynak: HABERLER.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×