Ak Parti Şırnak İl Başkanı ve yönetimi istifa etti

AK Parti Şırnak İl Başkanı Mehmet Demir, yönetim kurulu üyesi 40 kişi ile birlikte partilerinden istifa ettiklerini açıkladı. Demir'in basın toplantısına elinde Fethullah Gülen Hocaefendi'nin 'Mefkûre Yolculuğu' adlı kitabıyla katılması...

Ak Parti Şırnak İl Başkanı ve yönetimi istifa etti
30 Mayıs 2014 Cuma 17:18

AK Parti Şırnak İl Başkanı Mehmet Demir, yönetim kurulu üyesi 40 kişi ile birlikte partilerinden istifa ettiklerini açıkladı. Demir'in basın toplantısına elinde Fethullah Gülen Hocaefendi'nin 'Mefkûre Yolculuğu' adlı kitabıyla katılması dikkat çekti. Demir, basın toplantısı sırasında kitabı masanın üstüne koydu.

    Mehmet Demir, parti binasında düzenlediği basın toplantısında, yönetim kurulu üyesi 40 arkadaşıyla birlikte istifa ettiklerini söyledi. Basın açıklamasında konuşan Mehmet Demir, "26 Mayıs 2012 AK Parti 4'üncü olağan kongresinde başlamış olduğumuz Ak Parti Şırnak İl Başkanlığı görevini bugün itibariyle bırakacağız. Bize göre siyaset, halkın hoşnutluğu çerçevesinde, hakka hizmet davasıydı. Biz o günden bugüne, bu çizgide gönül rahatlığı içinde alnımızın ak, başımızın dik olduğu bir istikamette, bu noktaya kadar getirdiğimizi net bir şekilde ifade edebiliriz. Milletimize ihanet etmeyeceğimizi belirtmek isteriz. Bugün yine gönül rahatlığı içerisinde milletimize hizmetten başka, hiç kimseye hizmet etmediğimizi özellikle vurgulamak istiyorum. Bu süre içerisinde birlikte çalıştığım arkadaşlara ben şahsen hakkımı helal ediyorum. Onların da haklarını helal etmesini diliyorum. İnşallah ilimiz, partimiz için hayırlı olur." diye konuştu.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×