AK Parti Nazilli İlçe Teşkilatı istifa etti

AK Parti Nazilli İlçe Teşkilatı, yerel seçimlerde alınan başarısız sonuçlardan kendilerini sorumlu tutarak topluca istifa etti.

AK Parti Nazilli İlçe Teşkilatı istifa etti
01 Nisan 2014 Salı 14:13

AK Parti Nazilli İlçe Teşkilatı, yerel seçimlerde alınan başarısız sonuçlardan kendilerini sorumlu tutarak topluca istifa etti. İlçe başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, partilerinin Türkiye genelinde başarılı olmasına rağmen Nazilli’de başarılı olamadığı için İlçe Başkanı Tacettin Pirinç ile birlikte bütün yönetimin görevi bıraktığı belirtildi.

AK Parti Nazilli İlçe Yönetim Kurulu üyeleri olarak, hizmet için seçildikleri görevlerinden istifa ettikleri belirtilen yazılı açıklamada şunlar kaydedildi: “Siyasi partiler, seçimler marifetiyle bulundukları yeri ve ülkeyi yönetmek için sandıktan yetki alarak bu görevlerini yaparlar. Geçirdiğimiz yerel seçimlerde, seçmenimizin arzusunu yerine getirecek bir sonucu alamadık. Bunun çok değişik sebepleri olabilir ve birçok mazeret de ileri sürülebilir ama bu mazeretler, aldığımız sonucu değiştirmez ancak ilçe yönetimi olarak bir uyumsuzluk yaşadığımız bir gerçektir. Bu uyumsuzluk, ilçe başkanımızın bir yönetim kurulu üyesi tarafından fiili saldırısına kadar ileri boyutlara varmış, saldırıyı yapan kişi hakkında hiçbir işlem yapılmadığı gibi hiçbir şey olmamış gibi davranmamız istenmiştir. Yaklaşan seçimler öncesinde partimizi sıkıntıya sokmamak, üzerimizde bulunan görevin sorumluluğuna halel gelmemesi için sesimizi çıkarmadık ve partimizin girmiş olduğu seçimlerden başarıyla çıkması için üzerimize düşeni yapmaya çalıştık ama aldığımız sonuçlarla istediğimiz hedefe ulaşamadık. Yaptığımız değerlendirme toplantısının ardından istifa ederek, kaybedilen seçimin bedelini ödemeyi uygun gördük. İnşallah bizim bu duruşumuzdan ve kararımızdan partimiz fayda görür.”

AK Parti İlçe Başkanı Tacettin Pirinç başta olmak üzere Yönetim Kurulu üyeleri Ali ihsan Dilmen, Ethem Saim Aysan, Necdet Konuklar, Cengiz Düzgün, Süleyman Gürbüz, Ramazan Gençler, Mustafa Gürhan Şenbak, Fatih Çetin, Habib Sevgili, Osman Bilgen, Hüseyin Aslan, Ali Aydın, Volkan Alyörük, Şevket Külen, Hüseyin Arslan, Cafer Çoban, Metin Özden, Behiye Faslak, Özlem Erdoğan Ekiz ve Bayram Ali Önal’ın istifa dilekçelerini sunduğu belirtildi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×