AK Parti Miletvekili Kaçar: Bizi birbirimize düşürmeye çalışıyorlar

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Sevde Beyazıt Kaçar, son günlerde yaşanan olaylara değinip alnı secdeye değen insanların birbirine düşürülmeye çalışıldığını söyledi.

AK Parti Miletvekili Kaçar: Bizi birbirimize düşürmeye çalışıyorlar
18 Ocak 2014 Cumartesi 18:28

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Sevde Beyazıt Kaçar, son günlerde yaşanan olaylara değinip alnı secdeye değen insanların birbirine düşürülmeye çalışıldığını söyledi.

Partisinin Elbistan teşkilatını ziyaret eden ve burada partililerle bir araya gelen Milletvekili Sevde Beyazıt Kaçar, yurt dışı kaynaklı planlara dikkat çekti. Kaçar, 'kendi sıkıntımızı kendimiz çözmeliyiz' görüşünü aktardı. Milletvekili Kaçar, son aylarda yaşanan sorunlara dikkat çekti. Kaçar, “Mayıs ayında Gezi Parkı olayları yaşadık. Onu geldik burada konuştuk. O zaman bir ağaç bahane edildi. Bugün ağaç bahaneleriyle dış güçler bizi yıkamayacaklarını, Türkiye’de gelişmeleri yıkamayacaklarını anlayıp en kötü yerimizden, en hassas yerimizden bizi vurdular. Kardeşi kardeşe düşürelim çabasına girdiler. Ama bunda da muvaffak olamıyorlar çok şükür. Öyle düşüyorum.” dedi.

Kaçar konuşmasını şöyle sürdürdü: “Dış güçlerin, bizim aramızda olsun, cemaat dediğimiz kesimin arasında olsun, aynı secdeye baş koyduğumuz, kardeşi kardeşe düşürmeye aramıza giren ajanlarla diyelim, bizi birbirimize düşürmeye çalışıyorlar. Bunu başaramayacaklar. Sizlerin sayesinde başaramayacaklar. Biz orada sizler için dik durmaya çalışacağız. Aramızda yolsuzluk yapan varsa biz temizleyeceğiz. Evde de oluyor, manavdan alıyoruz bazen bir kilo elma seçiyoruz eve geldiğimizde çürük bir tane çıkıyor içinden. Elimle seçtim, gözümle gördüm eve geldim gözümden kaçmış. Tabi olabilir. Hatalarımız varsa düzeltilebilir. İki grup için de söylüyorum. Karşı tarafın içine de yanlış insanlar girmiş olabilir. Bizim aramıza fitne sokuyor olabilirler. Onlar da kendi aralarındakini göreceklerdir, temizleyeceklerdir diye düşünüyoruz.”

Türkiye'nin büyüdüğünü belirten Milletvekili Kaçar daha sonra şunları söyledi: “İstanbul’da 3. hava alanıydı, köprüydü, büyük büyük projeler, bunları yurt dışından gelen yatırımcılar yapıyor. Yurt dışından büyük bir yatırımcı niye gelir Türkiye’ye yatırım yapar? Ekonomisinde iyileşmeyi görerek, istikrarı görerek, idareyi görerek yatırım yapar. Mesela Kahramanmaraş’ta da biz ikinci havaalanı hayalini kuruyorduk. İlgililer bir araya gelmiştik düşünmüştük. Acaba Kahramanmaraş’ta havaalanı olabilir mi diye? Fizibilite çalışmaları bitti, proje aşamasına geldik. Yap-İşlet devret ile inşallah ikinci havaalanı çalışmaları sürüyor. İstanbul’da üçüncüsü İstanbul’a hayal ediliyor. Bu tabi büyük güçleri rahatsız ediyor. Biz birbirimize kenetlenelim. Bunlara fırsat vermeyelim. Birliğimizi beraberliğimizi bozdurmayalım diyoruz. Önümüzdeki süreç belediye seçimleri. Belediye seçimlerinde, burada ki belediye başkanımızı tebrik ediyorum. Gezerken gördüm, sokaklar ve caddeler çok güzel. İstanbul’da bunları göremiyoruz. Ama burada bunlar aşılmış. Başbakanımız genel merkezimiz nasıl bir değerlendirme yapar bilemiyoruz, ama biz başkanımızı seviyoruz. Ona Allah razı olsun diyoruz. Başka bir takdir olursa biz buna da saygı duyarız. Teşkilat olarak hep birlikte çalışırız. Bunda gocunmak yoktur. Başbakanımızı, Cumhurbaşkanı olarak görmek istiyoruz. Bu da sizlerin desteğiyle olur. Belediye başkanıyken başladığı, Başbakanken başladığı hizmet yarışında Cumhurbaşkanı olduktan sonra Türkiye’nin önünü hiç kimsenin tutamayacağını, dünya’da 2023’te ilk üçe gireceğimizden eminiz.” CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×