AK Parti İvrindi ve Savaştepe ilçe başkanları görevlerinden istifa etti

AK Parti'den Balıkesir'in iki ilçe başkanı görevlerinden istifa etti. İstifa eden Savaştepe ve İvrindi ilçe başkanlarının gerekçe olarak, istedikleri isimlerin belediye başkan adayı gösterilmemesini gösterdiği öğrenildi.

AK Parti İvrindi ve Savaştepe ilçe başkanları görevlerinden istifa etti
21 Ocak 2014 Salı 20:18

AK Parti'den Balıkesir'in iki ilçe başkanı görevlerinden istifa etti. İstifa eden Savaştepe ve İvrindi ilçe başkanlarının gerekçe olarak, istedikleri isimlerin belediye başkan adayı gösterilmemesini gösterdiği öğrenildi. Savaştepe'de başkan Hamdi Genç ile bazı yönetim kurulu üyeleri istifa ederken, İvrindi'de ise İlçe Başkanı Nizameddin Uçar ve tüm yöneticiler görevlerinden ayrıldı.

AK Parti Balıkesir İl Başkanı Mahmut Poyrazlı, iki başkanın sadece görevlerinden istifa ettiklerini, partiden istifanın söz konusu olmadığını söyledi. AK Parti'de uygulamanın farklı olduğunu ifade eden Poyrazlı, "Herhangi bir kurulda eğer başkan istifa ederse, biz genelde yönetim kurulu üyelerinin de istifasını talep ediyoruz. Ancak bizim bu iki ilçemizdeki gelişmelerle ilgili herhangi bir tasarrufumuz yok. İstifalar yerel seçimlerdeki belediye başkan adaylıklarıyla alakalı. Bu arkadaşlarla görüşülür eğer sadece bunlar devam etmek istemezlerse, orada büyük ihtimalle belirlenecek yeni ilçe başkanı göre şekillenir. Bu yönetim içinden de olabilir. Mevcut yönetimden ayrılıp yeniden bir ilçe yönetimi de kurulabilir. Bir iki gün sonra belli olacak." dedi. İstifaların belediye başkan adayları ile ilgili olduğunu belirten Mahmut Poyrazlı, "Kendi istedikleri kişilerin aday olmamasından kaynaklanıyor. Savaştepe İlçe Başkanı Hamdi Genç'in istifası çok fazla adaylıklarla ilgili değil. Bu dönem ilçe başkanlığı görevini layıkıyla yürütemeyeceğini söyledi. Yönetiminden de bir kaç kişi var istifa eden. İstifalar adayların isimlerinin açıklanmasından sonra oldu." diye konuştu. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×