AK Parti İl Başkanlığı önünde eylem

Büyük Anadolu Gençlik İnisiyatifi (BAGİ) adlı bir grup, Salih Mirzabeyoğlu’nun serbest bırakılması için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın toplantı yaptığı AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’na yürümek istedi.

AK Parti İl Başkanlığı önünde eylem
19 Ocak 2014 Pazar 17:08

Büyük Anadolu Gençlik İnisiyatifi (BAGİ) adlı bir grup, Salih Mirzabeyoğlu’nun serbest bırakılması için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın toplantı yaptığı AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’na yürümek istedi. Başbakanla görüşmek istediklerini söyleyen grup sözcüleri, polis tarafından yürümeleri engellenince açıklama yaparak olaysız şekilde dağıldı.


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan öğle saatlerinde AK Parti İl Başkanlığı’na geldi. Erdoğan’ın ardından AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım da il başkanlığına geldi.

Kendilerine BAGİ diyen bir grup AK Parti İstanbul İl Başkanlığı önünde eylem için toplandı. Kadın ve çocuklarında bulunduğu eyleme yaklaşık 10 kişi katıldı. Ellerinde 'af değil adalet istiyoruz', 'Ümmetin onuru Salih Mirzabeyoğlu' yazılı dövizler taşıdı. İl başkanlığı önünde grup adına açıklama yapan inisiyatif sözcüsü, Salih Mirzabeyoğlu’na özgürlük eylemi yapıldığını söyledi. Grup sözcüsü, “Başbakan tam 21 hafta önce Mirzabeyoğlu’nun özgürlüğü için verdiği sözü yerine getirmemiştir. Sabırlarımız tükenme noktasına gelmiştir. Çünkü Salih Mirzabeyoğlu 16 yıldır esirdir.” dedi.


CİHAN

AK Parti İl Başkanlığı önünde eylem


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×