AK Parti İl Başkanı Doğan: İl yönetimi asil ve yedekleriyle istifa etmiştir

AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Avukat Metin Doğan, bazı yayın organları ve sosyal medyada ‘il yönetiminin tepki olarak toplu istifa ettiği’ yönündeki çıkan haberler üzerine, "Eğer kademe başkanı değişirse yönetimin de yeniden oluşturulması yönünde pol.

AK Parti İl Başkanı Doğan: İl yönetimi asil ve yedekleriyle istifa etmiştir
20 Ocak 2014 Pazartesi 17:48

AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Avukat Metin Doğan, bazı yayın organları ve sosyal medyada ‘il yönetiminin tepki olarak toplu istifa ettiği’ yönündeki çıkan haberler üzerine, "Eğer kademe başkanı değişirse yönetimin de yeniden oluşturulması yönünde politik duruşu söz konusu. Bu siyasi ilke gereği Kahramanmaraş il yönetimi de asil ve yedekleriyle beraber istifa etmiştir.” dedi.

Parti genel merkezince alınan karar doğrultusunda yönetimin istifa ettiğini bildiren Doğan, “Kademe başkanının istifa ettiği il ve ilçelerde rutin uygulama şeklinde yeni başkan görevlendirildiğinde yönetiminde istifası alınmakta ve yeni yönetim kurulmaktadır. Bazı haber sitelerinde Kahramanmaraş teşkilatının tamamen istifa ettiği ve bunun bir tepki şeklinde olduğu yönündeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Bizim parti genel merkezimizin uygulaması gereği eğer kademe başkanı değişirse yönetimin de yeniden oluşturulması yönünde politik duruşu söz konusu. Bu siyasi ilke gereği Kahramanmaraş il yönetimi de asil ve yedekleriyle beraber istifa etmiştir.” dedi.

Parti yönetiminin bir hafta içerisinde netleşeceğini kaydeden Doğan, yeni yönetim çalışmalarında büyük oranda mevcut kişilerden istifade edileceğini, istifaların bir tepki yada farklı bir anlamda yorumlanmasının mümkün olmadığını ifade etti.

AK Parti eski İl Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’un Başbakan Erdoğan tarafından Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye başkan adayı olarak açıklanmasından sonra, bu göreve başkan yardımcısı Mehmet Akif Kahveci getirilmiş, Kahveci de üç gün sonra belediye meclis üyeliği için il başkanlığını geçici olarak Mehmet Eken’e bırakmıştı. Eken de başkanlık görevini genel merkez tarafından atanan İl Genel Meclis Üyesi ve Kahramanmaraş Barosu Başkanı Avukat Metin Doğan’a devretmişti. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×