AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şentop: Biz genel olarak cemaati kast etmiyoruz

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, "Türkiye'de vesayetçi anlayışın kimlik değiştirerek, kişileri değiştirerek devam ettiği kanaatindeyim ve bu örgütün yani vesayetçi zihniyetin cemaat alanını sosyal meşruiyet kazanmak için kullandığı kanaat.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şentop: Biz genel olarak cemaati kast etmiyoruz
17 Mart 2014 Pazartesi 21:13

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, "Türkiye'de vesayetçi anlayışın kimlik değiştirerek, kişileri değiştirerek devam ettiği kanaatindeyim ve bu örgütün yani vesayetçi zihniyetin cemaat alanını sosyal meşruiyet kazanmak için kullandığı kanaatindeyim. Biz genel olarak cemaati kast etmiyoruz. Cemaat dediğimiz şey burada tabanda yaşayan insanlarımızdır." dedi.

Şentop, AK Parti Tekirdağ İl Başkanlığı Toplantı Salonu'nda gazetecilerin sorularını yanıtladı.
17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonu sonrası ortaya çıkan tapelerin sızdırılması ile ilgili soru üzerine Şentop, "Bu konuda birçok soruşturma var. Biliyorsunuz emniyette görevden almalar oldu. Yerlerine yeni gelen arkadaşlar geçti. Bu konuda savcıların bazı talepleri var. Yeni gelen arkadaşlar bakıyorlar ki emniyette olması gereken kayıtlar yok. Emniyetin kendi sistemi var; Pol-net diye, bu sistem üzerinden soruşturmalar yürütülüyor. Bu basına sızan soruşturmaların bu sisteme girilmesi lazım ama girilmemiş. Paralel yapı bu kayıtları şahsi bilgisayarlarında tutmuşlar. Giderken de bu kayıtları alıp götürmüşler. Görevden alınanlar giderken emniyetin bilgisayarlarındaki kayıtları siliyorlar ya da silmeleri mümkün olmadığı zaman devletin bilgisayarlarındaki hard disklerini söküp götürüyorlar ve götürdüğü yerden bir şekilde sızdırılıyor." diye konuştu.

Bu ülkede cemaatin, başbakanın Cumhurbaşkanının dinlenmesi yönünde bazı savcılara ve polislere bir destek verdikleri kanaatinde olmadığını söyleyen Şentop, şunları söyledi: "Ortada bir örgüt var. Hakim, savcı ve polisler de var bu örgütün içinde. Basında bir takım kanalları mecraları siyasi bir operasyon yürütmeye çalışıyorlar. Bunların cemaatle olan ilişkisi şu şekilde yorumluyorum ben. Cemaat dediğimiz şey burada tabanda yaşayan insanlarımızdır. Bu insanlar böyle bir manevi, dini yardımlarda bulunurken destek verirken, Ben bu ülkede cemaatin, Başbakanın Cumhurbaşkanının dinlenmesi yönünde bazı savcılara ve polislere bir destek verdikleri kanaatinde değilim. Türkiye'de vesayetçi anlayışın kimlik değiştirerek, kişileri değiştirerek devam ettiği kanaatindeyim ve bu örgütün yani vesayetçi zihniyetin cemaat alanını sosyal meşruiyet kazanmak için kullandığı kanaatindeyim. Biz genel olarak cemaati kast etmiyoruz. Bunların içinde kimler yardım ediyor ise, kimler düğmeye basıyorsa kimler talimat veriyor ise bir örgüt olduklarını ortaya koyuyorlar. Bu konuda soruşturma devam ediyor zaten." ifadelerini kullandı.
CİHAN

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şentop: Biz genel olarak cemaati kast etmiyoruz


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×