AK Parti Genel Başkan Yardımcısı'nın kardeşi de gözaltında

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli'nin kardeşi Mehmet Dişli de gözaltına alındı. Dişli, ilk görüntülendiğinde Hulusi Akar'la birlikte helikopterden inen isimdi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı'nın kardeşi de gözaltında
18 Temmuz 2016 Pazartesi 07:53

Genelkurmay Başkanlığı Stratejik Dönüşüm Dairesi Başkanı olarak görev yapan Tümgeneral Mehmet Dişli de gözaltına alınan subaylar arasında...

Darbe girşimi sonrası gözaltına alınan ve tutuklanması beklenen Mehmet Dişli, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar Akıncı Üssü'ne düzenlenen operasyonla kurtatıldıktan sonra Çankaya Köşkü'ne helikopterle geldiğinde yanındaki isimdi.

16 Temmuz Cumartesi günü Başbakan Binali Yıldırım'ın basın açıklaması öncesi helikopterle Çankaya Köşkü'ne gelen Genelkurmay Başkanı Akar'la beraber helikopterden inişi de kameralara yansımıştı.

Mehmet Dişli, 2015 yılında yapılan Yüksek Askeri Şura toplantısında tümgeneral oldu. 2011 yılında Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı 66'ncı mekanize Tugay Komutanlığına atanmış, daha sonra Genel Kurmay başkanlığı Proje Dairesi Başkanlığı'na atanmıştı. Son olarak Genelkurmay Başkanlığı Stratejik Dönüşüm Daire Başkanlığı görevini yürütüyordu


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×