AK Parti eski İl Başkanı Yağcı: Usullere riayet edilmediği için istifa ettim

AK Parti Adana İl Başkanlığı görevinden istifa eden Ziyaettin Yağcı, bazı usullere riayet edilmediği için görevinden ayrıldığını açıkladı.

AK Parti eski İl Başkanı Yağcı: Usullere riayet edilmediği için istifa ettim
24 Ocak 2014 Cuma 15:28

AK Parti Adana İl Başkanlığı görevinden istifa eden Ziyaettin Yağcı, bazı usullere riayet edilmediği için görevinden ayrıldığını açıkladı.

AK Parti’nin alt belediyelerde gösterdiği adaylara tepki olarak görevinden istifa eden eski İl Başkanı Ziyaettin Yağcı, görevini dün atanan Fikret Yeni’ye devretti. İl Başkanlığı’nda Milletvekili Necati Çetinkaya, Büyükşehir Belediye başkan adayı Abdullah Torun, alt kademe belediye başkanları ve partililerin katıldığı törene ise eski İl Başkanı Ziyaettin Yağcı’nın konuşması damgasını vurdu. Yaklaşık bir haftadır görevinden ayrılmasıyla ilgili açıklama yapmayan Yağcı, burada bir gazetecinin istifa nedeniyle ilgili sorusu üzerine konuştu. Kendisinin prensipli bir insan olduğunun altını çizen Yağcı, “Usul esasa mukaddemdir diye eski hukukumuzda bir kaide vardır. Bazı usullere riayet edilmemesi, prensip sahibi insanları rahatsız eder, rencide eder. Doğrusu bu bende de böyle bir rahatsızlık olmuştur.” dedi.

Kararının hiçbir şahsa karşı alınmış bir karar olmadığının altını çizen Yağcı, cemaat etkisinin de bulunmadığını ifade etti. İstifası sonrası Başbakan’ın kendisini aramadığını vurgulayan Yağcı, “Ayrılmak istediğimi bazı arkadaşlar biliyor, 4 ay kadar önce genel merkeze bildirmiştim, sayın genel başkanım hele devam et demişti. İstifa sonrası Başbakanımın altındaki bütün kademeler aradı. Sayın Başbakanımın doğrusu bu kadar işinin gücünün arasında aramasını da beklemiyordum. Hatta belki de üzülmüş de olabilir acaba niye ayrıldı diye. Ben yaptığım şeyin en doğrusu olduğunu iddia etmiyorum. Ancak öyle karar verdim, beğenen olur, beğenmeyen olur. Ben öyle karar verdim, neticesine katlanırım. Ben doğru yaptığım inancındayım. Aldığım tepkilerden de doğru yaptığımı görüyorum teşkilatımın bana gösterdiği tepkiden. Ama bu bir aile içi meseledir, kol kırılır yen içinde kalır. Hiçbir sebep yoktu diyemem, o zaman yalan olur ama açıklayamam da. Çünkü biz bir aileyiz, kolumuz kırılsa da yen içinde kalır.” ifadelerini kullandı. Yağcı, Fikret Yeni’ye güveninin tam olduğunu da sözlerine ekledi.

İl Başkanı Fikret Yeni de 30 Martta yapılacak yerel seçimleri hatırlatarak, şehri iktidarla buluşturmak için tüm belediye başkanları, meclis üyeleri ve teşkilatın her kademesi ile durmadan, dinlenmeden çalışmaları gerektiğinin bilincinde olduklarını vurguladı. Kendilerinin tek amacının Adana ve Adanalıya hizmet etmek olduğunun altını çizen Yeni, “Bizim en büyük şiarımız, kentimizde yaşayan her vatandaşımızın en küçük sorununda yanında olmaktır. Adana ve Adanalı her şeyin en iyisine layıktır.” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Ziyaettin Yağcı, İl Başkanı Yeni’ye çiçek takdim etti.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×