Ak Parti Bu Ülkenin Tarihini Kaldıramadı

Kocaeli’nin Karamürsel İlçesi’nde CHP aday tanıtım toplantısına katılan CHP İzmir Milletvekili gazeteci Mustafa Balbay bir tabure üstüne çıkıp yaptığı konuşmada, önlerinde yeni bir seçim süreci olduğunu ve tek hedeflerinin artık iktidar olmak olduğunu söy

Ak Parti Bu Ülkenin Tarihini Kaldıramadı
07 Şubat 2014 Cuma 13:58

Balbay, Bugün AK Parti bu ülkenin tarihini kaldıramamıştır. İslam tarihini kaldıramamış ve bunların altında kalmıştır. Bu toplumu barış içinde tutacak yeni bir iktidar gerekiyor. Bu iktidarın adı halk iktidarıdır" dedi. 
CHP Karamürsel İlçe örgütünün Karamürsel Kalyon Cafe’de yapılan aday tanıtım toplantısına CHP Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tahsin Tarhan, Karamürsel Belediye Başkan Adayı Mustafa Asım Uğurlu ve çok sayıda vatandaş katıldı.

'BİZİM HEDEFİMİZ ARTIK İKTİDAR OLMAK'

Karamürsel ilçesinde partililer tarafından sevgi gösterileriyle karşılanan Mustafa Balbay, burada kodnuşmasını bir taburenin üzerine çıkarak yaptı. Ertık tek hedeflerinin iktidar olmak olduğunu söyleyen Balbay konuşmasına söyle devam etti :
“ Biraz önce gelirken bir arkadraşımız bana sarılırken gözyaşlarını tutamadığını gördüm. Hüzün gözyaşlarınız var ama o gözyaşlarınız zafer gözyaşları olacak. Şimdi önümüzde yeni bir süreç var. 3 seçimlik süreç bu. Toplumun değişik kesimlerinden lehimize ve aleyhimize çok sey söylenebilir.Ama bunları kabul edip halkı dinleyeceğiz. Bir kahvede bir vatandaş etkili muhalefet edemediğimizi söyledi. Ben de bizim hedefimizin artık iktidar olmak olduğunu söyledim. Bugün AK Parti bu ülkenin tarihini kaldıramamıştır. İslam tarihini kaldıramamış ve bunların altında kalmıştır. Bu toplumu barış içinde tutacak yeni bir iktidar gerekiyor. Bu iktidarın adı halk iktidarıdır. Biz direniriz, ayakta kalır ve pesetmeyiz. Bu direnmenin sonunda asıl temel hedefimiz halkın temel iktidarını kurmaktır ve onun zamanı gelmiştir" dedi.

‘O GÖZYAŞLARI ZAFER GÖZYAŞLARI OLACAK’

Tutuklu kaldığı sürede hiçbir zaman kendisini yalnız hissetmediğini söyleyen Balbay konuşmasını söyle sürdürdü:

“Bizler içerde hiçbir zaman kendimizi yalnız hissetmedik. İçerde zaman zaman insan kendine soruyor. Özgürlük ne zaman gelir diye. Bunların tümünde su cevabı verdim. Balbay senin ne zaman çıkacağın önemli değil nasıl çıkacağın önemli. Seni bekleyenlerin karşısında dim dik durabilmelisin dedim. İşte şimdi ben bu duyguyla dimdik ve daha güzel bir Türkiye mücadelesinde sizlerle omuz omuza olmanın coşkusundayım. O yüzden bu sıcak karşılamanız için size çok teşekkür ediyorum."

‘TÜRKİYE’Yİ 21. YÜZYILA BİZ TAŞIYACAĞIZ’

CHP’nin muhalefette de bu ülkenin sigortası olduğunu söyleyen Balbay, “CHP çok önemli işler yapmıştır. Bugün Türkiye, Irak bataklığına saplanmamışsa en büyük payı CHP’nindir. 10 yıl sonra bu iktidar partisinin olup olmayacağı belli değil ama CHP nin olacağı kesindir. Partimizin ilk kurultayı Sivas kongresidir ve biz ordan geliyoruz. Türkiye’yi 21. Yüzyıla biz taşıyacağız. Toplumu yeni yuzyılın temel değerleriyle barışık olarak insanların sürekli kavga ettiği bir ülke olmaktan çıkartacağız. Bugün ki iktidarın ilk yıllarında şunu vurguladım. Attığınız adımların samimi olmasını dilerim dedim. Bu iktidar vicdan için değil cüzdan için kullandığını anlatmaya çalıştım. Şuanda bugünki iktidar yıllarca kendisi dışındaki herkesi düşman belledi ve şimdi de kendisine yapılan her eleştiriyi ve yolsuzluk operasyonunu bile ‘Dış güçler yaptı’ diyor. AK Partinin dışındaki herkes dış güç. Bugün ki iktidarın yaptığı gibi insanları birbirine sokmadan yeni bir dönem açmayı başaracağız" diye konuştu.

‘BİRBİRLERİNE HAŞHAŞİLER DİYORLAR’

Yollarına halkla birlikte yürüyerek devam edeceklerini söyleyen Balbay, “Bugünki iktidarın Türkiye’de yarattığı tramva ile karşı karşıyayız. Örneğin birbirlerine ‘Haşhaşi’ diyorlar.Yatak odasına konulan kanlı hançeri hatırlatıyorlar. Haşhaşi odur. Biz sosyal demokrat partisi olarak insanca herkesin partisi olacağız. Bugün özgürlüğümün 58. Günü. Ben milletvekilliğimi sizlerle birlikte yapacağım. Ankara’da milletvekilliğimin ilk günlerinde bugün senin burada canın sıkılır dediler. Demir parmakların ardından ne kin ne nefret en çok gelecek biriktirdim. Herkesin telefonlarının dinlendiği bilgisayarlarının takip edildiği bir dönemdeyiz. Biz halkın sözünü dinleyeceğiz. Atatürk ün su sözüyle sözlerime son vereceğim. Dinlenmemek için yürümeye karar verenler asla yorulmazlar. 

'HERKESE SORUMLULUK DÜŞÜYOR'

CHP Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tahsin Tarhan da konuşmasında "Eğer önlemini almazsak çocuklarımızın geleceği kararacak. Ben sanayici olarak Kocaeli’nin artık sanayiyi kaldıramayacağını düşünüyorum. Yeşil bir Kocaeli olarak çocuklarımıza armagan etmeliyiz bu Kocaeli’yi. Türkiye’nin geldiği durum ortada ve herkese sorumluluk düşüyor. Hepimize sorumluluk düşüyor. Geçmişteki 10 yıla bakarsak hep aldatıldık ve hep kandırıldık" ifadelerini kullandı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×