AK Parti Adana teşkilatından ‘istifa’ açıklaması

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Adana İl Başkanlığı istifalarla ilgili açıklama yaptı.

AK Parti Adana teşkilatından ‘istifa’ açıklaması
21 Ocak 2014 Salı 18:28

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Adana İl Başkanlığı istifalarla ilgili açıklama yaptı.

Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Fatma Güldemet Sarı ile Tanıtım ve Medya Başkanı Hasan Berzan Toprak imzasıyla yapılan açıklamada, il yönetiminin istifasının tüzük gereği alındığını, bunu ise yeni yönetim kurulunun oluşmasını sağlamak için yapıldığı belirtildi.

Açıklamada, AK Parti Adana İl Koordinatörü İsmail Bilen’in, İl Başkanı Ziyaeddin Yağcı’nın istifasının kabul edilmesinin ardından il yönetimini topladığını ve parti tüzüğü doğrultusunda mevcut yönetim kurulu üyelerinin istifa etmesi gerektiğini kendilerine beyan ettiği aktarıldı.

Sarı ve Toprak’ın açıklamasında, “İsmail Bilen bize, ‘İl başkanın istifasının kabul edilmesinden sonra mevcut yönetim kurulu üyeleri, tüzük gereği yeni şekillenecek il yönetiminin önü açmak ve yeni yönetimde görev almak adına istifa fedakârlığını yapmak durumundadırlar. İl veya ilçe başkanları istifa ettiği zaman partimizin tüzüğü gereği yönetimler zaten düşer. Hali hazırda parti toplantılarına katılan, partide çalışan üyelerimiz yeni yönetim kurulunda yer alabilirler.’ dedi. Bu konuşma üzerine il yönetiminde yer alan arkadaşlar olarak istifa dilekçelerimizi imzalayıp kendisine teslim ettik. Bu arada ayrıca il başkanlığını düşünen bazı arkadaşlarımız konuyla alakalı müracaatlarını yaptılar. 3-5 gün içinde yeni il başkanımız ve yeni yönetim kurulu üyelerimiz partimizin genel merkezi tarafından atanacaktır.” ifadelerine yer verildi.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×