“Aile şirketleri kurumsallaşınca ruhunu kaybediyor”

İletişim Psikolojisi Uzmanı Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu, Gaziantep Ticaret Odası (GTO) tarafından düzenlenen sohbet toplantısında aile şirketlerinin kurumsallaşırken ruhunu kaybettiğini söyledi.İletişim Psikolojisi Uzmanı Prof. Dr. Doğan...

“Aile şirketleri kurumsallaşınca ruhunu kaybediyor”
18 Haziran 2014 Çarşamba 18:33

İletişim Psikolojisi Uzmanı Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu, Gaziantep Ticaret Odası (GTO) tarafından düzenlenen sohbet toplantısında aile şirketlerinin kurumsallaşırken ruhunu kaybettiğini söyledi.

İletişim Psikolojisi Uzmanı Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu, GTO ve İstanbul Kültür Üniversitesi KOBİ Geliştirme ve Rekabet Uygulama ve Araştırma Merkezi (KOBİMER) işbirliğinde düzenlenen “Anlamlı, Coşkulu Ve Güçlü Bir Gelecek İçin” konulu etkinlikte Gazianteplilerle bir araya geldi. İstanbul Kültür Üniversitesi KOBİMER Merkez Müdürü Prof. Dr. Müge İşeri, GAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Taner Özdurak, GTO Yönetim Kurulu üyeleri ve çok sayıda GTO üyesi ile vatandaşın katıldığı toplantıda Prof. Dr. Cüceloğlu iletişimin ana temasının sevgi ve hizmet ortamı yaratmaktan geçtiğini ifade etti.

Türkiye’deki birçok aile şirketinin kurumsallaşmaya çalışırken ruhunu yitirdiğine değinen Cüceloğlu, “Aile şirketleri ruhunu kaybetmeden kurumsallaşmanın yolunu bulmalı. Şirketlerinizde korku ve güç değil sevgi ve hizmet hakim olursa sürdürülebilir bir aile şirketi oluşturursunuz” dedi.

Gaziantep’in 19 yaş altı nüfusunun toplam nüfusun yüzde 55 ile Türkiye ortalaması yüzde 49’un üzerinde olduğunu belirten Bartık ise, “Bu genç nüfus kentimiz için güçlü bir gelecek demek. Değerli hocamızın tecrübelerini gençlerimizle ve gelecek nesilleri yetiştirecek ebeveynlerle paylaşacak olmasından büyük memnuniyet duyuyoruz. İletişim gerek iş hayatımızda gerekse özel hayatımızdaki başarı için büyük önem arz ediyor.” şeklinde konuştu. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×