Aile eğitimi alan velilere sertifikalarını çocukları verdi

Acıpayam Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından, "Okullar Hayat Olsun" projesi kapsamında düzenlenen "7-19 Yaş Aile Eğitimi" programı sona erdi.

Aile eğitimi alan velilere sertifikalarını çocukları verdi
23 Ocak 2014 Perşembe 11:08

Acıpayam Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından, "Okullar Hayat Olsun" projesi kapsamında düzenlenen "7-19 Yaş Aile Eğitimi" programı sona erdi. Atatürk Ortaokulu’nda, 7 ile 19 yaş arasında çocuk sahibi ailelerin katıldığı eğitim sonunda Talip Özkan Kültür ve Sanat Merkezi'nde bir tören düzenlendi. Rehber öğretmen Murat Altun tarafından uygulanan programda ailelerin çocuklarını daha iyi tanımalarına yardımcı olmak, onlarla iletişimlerini güçlendirmek, uygun tutum ve yaklaşımları, muhtemel riskler ve bunlar için tedbir almalarına yönelik farkındalık oluşturmak ve ailelerinin geleceğini daha sağlıklı bir şekilde planlamalarına destek olmak amacıyla sekiz oturumdan oluşan ve sekiz hafta süren programa katılan ebeveynler, sertifikalarını çocuklarının elinden aldı.

Törene Acıpayam İlçe Milli Eğitim Müdürü Raşit Duysak, İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mehmet Selçuk, Atatürk Ortaokulu Müdürü Mahmut Karcı, kursiyerler, öğrenciler ve diğer vatandaşlar katıldı. Burada konuşan Duysak, tür aile eğitimi programlarının devam etmesi gerektiğini ifade ederek, düzenleyen Halk Eğitim Merkezi'ne ve eğitmen Altun'a teşekkür etti. Duysak, "7-19 yaş aile eğitiminin ilçemizde diğer okullarda da uygulanması için çalışmalarımızı yürütüyoruz. İkinci dönemden itibaren diğer okullarda da 7-19 yaş aile eğitimi programı uygulanmaya başlanacak." dedi. Sertifikalarını çocuklarının elinden alan ebeveynler de programın çok faydalı olduğunu belirterek, hazırlayan ve düzenleyenlere teşekkür etti. CİHAN

Aile eğitimi alan velilere sertifikalarını çocukları verdi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×