Ahmet Özal: Rahmetlinin ölümüyle suikastı bir bütündür

8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın oğlu Ahmet Özal, "Rahmetlinin ölümüyle suikastı bir bütündür.

Ahmet Özal: Rahmetlinin ölümüyle suikastı bir bütündür
09 Aralık 2013 Pazartesi 12:48

8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın oğlu Ahmet Özal, "Rahmetlinin ölümüyle suikastı bir bütündür. 88 yıl suikastı tekrar dosyalardan çıkartılıp, devlet arşivlerinden gizli bulunan belgelerin incelenmesiyle bu olay çok daha netleşecektir." dedi.

Turgut Özal'ın zehirlenerek öldürüldüğü iddiasıyla, hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açılan emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün yargılandığı davanın ikinci duruşması bugün yapıldı. Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya katılan Turgut Özal'ın oğlu Ahmet Özal, çıkışta gazetecilerin sorularını cevapladı. Davanın 19 Mart’a ertelendiğini söyleyen Özal, mahkemenin ve sanık avukatlarının sorularını cevaplandırdığını söyledi.

19 Mart’ta büyük ihtimalle sanık olarak gözüken kişinin ifadesinin alınacağı aktaran Özal, "Rahmetlinin ölümüyle suikastı bir bütündür. 88 yıl suikastı tekrar dosyalardan çıkartılıp, devlet arşivlerinden gizli bulunan belgelerin incelenmesiyle bu olay çok daha netleşecektir. Hatta 93 yılındaki bütün olaylarda belki o suikast yoluyla beraber çözülebilir. Yani benim iddia ettiğim Ocak 93’de rahmetli Uğur Mumcu’nun öldürülmesiyle başlayan bütün 93 yılı meselesi rahmetlinin suikastının aydınlatılmasıyla, tekrar gündeme alınmasıyla büyük bir ihtimalle zaten 93’ü çözeceklerdir." dedi.

"BUGÜN BİZİM İÇİN ACIKLI BİR GÜN"

Ahmet Özal, babası Turgut Özal’ın yaptırdığı Anavatan Partisi binasının Demokrat Parti tarafından ihaleyle satışa çıkarıldığını hatırlattı, duruma tepki gösterdi. Binanın satılmasının yanlış bir yaklaşım olduğunu belirten Özal, "Oraya satışa gidenlerin mutlaka kimler olduğunu, ‘bakın ihaleye girenlerin Demokrat Parti’nin hangi düzeyinde kimlerin akrabası olduğunu inceleyin’ buradan ne yapmaya çalıştıkları çok net belli oluyor." diye konuştu.

Binada Turgut Özal’ın ruhu olduğunu aktaran Özal, binayı almaya çalışanların parti binasından hayır görmeyeceğini iddia etti. Bu işlere kimsenin girmemesini ve bu günün kendileri için acıklı bir gün olduğunu vurgulayan Özal, "Bugün Özal’ın ruhu da bizimle beraber deyip, onun binasını satanlar yarın bu ülkeyi de satar." şeklinde konuştu.
CİHAN

Ahmet Özal: Rahmetlinin ölümüyle suikastı bir bütündür


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×