Ağrı'da Kurtlar Katliam Yaptı

Kurtlar, sürüdeki 300 koyundan 200 kadarını telef etti.

Ağrı'da Kurtlar Katliam Yaptı
07 Aralık 2013 Cumartesi 15:34

Ağrı'nın Doğubayazıt İlçesi'nden Iğdır'a götürülmek üzere yola çıkarılan koyun sürüsüne, gece yarısından sonra Ağrı Dağı eteklerinde mola verildiği sırada kurt sürüsü daldı. Kurtlar, sürüdeki 300 koyundan 200 kadarını telef etti.

Olay, Doğubayazıt İlçesi ile Iğdır arasında bulunan Suveren Köyü'ne bağlı Caf Mezrası'nda dün meydana geldi. Doğubayazıt'ın Bardaklı Köyü'nde oturanlara ait koyunlarla birlikte Iğdır'a gitmek yola çıkan çobanlar, 25 kilometre uzaklıktaki Caf Mezrası'na ulaşınca gecelemek için mola verdi. Koyunları üzeri açık bir barınağa yerleştirilen çobanlar, tanıdıklarının evinde geceyi geçirdi. Bu sabah yola devam etmek için evden çıkan çobanlar, koyunların büyük bir bölümünün telef olduğunu görünce şaşkına döndü. Telef olan koyunların sahiplerinden Mahmut Karaca, şöyle dedi:

"Iğdır'a koyunları götüren çobanlar karanlık çökünce Caf Mezrası'nda mola veriyor. Kurtların toplu saldırısından 25'i yaralı, 75'i de sağ olarak kurtuldu. 200 koyun ise, telef oldu. Mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz" dedi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×