AFAD Adıyaman’da lojistik depo kuruyor

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), topraklarının yüzde 95’i deprem kuşağında yer alan ve farklı türde afetlere maruz kalabilen Türkiye’de, yaşanılan her felaket sonrası yaraların hızla sarılabilmesi için Adıyaman merkeze bağlı Has.

AFAD Adıyaman’da lojistik depo kuruyor
10 Ocak 2014 Cuma 13:13

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), topraklarının yüzde 95’i deprem kuşağında yer alan ve farklı türde afetlere maruz kalabilen Türkiye’de, yaşanılan her felaket sonrası yaraların hızla sarılabilmesi için Adıyaman merkeze bağlı Hasancık Beldesinde 12 dönümlük arazi üzerinde Lojistik depo kuruyor.

Vali Mahmut Demirtaş beraberinde İl Afet ve Acil Durum Müdürü Osman Ertuğrul Altuğ ile birlikte Hasancık Beldesine geçerek, 12 dönümlük arazi üzerinde inşaat çalışmaları hızlı bir şekilde devam eden lojistik depo inşaatında incelemelerde bulundu. Çalışmaları yerinde inceleyerek, ilgililerden bilgi alan Vali Mahmut Demirtaş, topraklarının yüzde 95’i deprem kuşağında yer alan ülkemizde Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığınca yaşanabilecek olası deprem ve felaket sonrası yaraların hızla sarılabilmesi için 2014 yılı sonuna kadar 15 bölgede 27 lojistik depo kurulacağını belirterek, “Bu amaçla ilimizde de Hasancık Beldesinde 12 dönümlük bir arazi tahsisi yapılarak lojistik depo kurulacaktır. Çalışmalar çok seri bir şekilde devam etmektedir. Yapım işi devam eden deponun 53X112 m ölçülerinde temel kazısı yapılmış, temel beton ve kalıp işleri bitmiş ve çelik kolonların montajı yapılmaktadır. İlimizde kurulacak lojistik depo bölgeye hitap edecektir. Bu çerçevede, depoda hem afetzedeler hem de afet bölgesine gelen arama kurtarma ekiplerinin, sağlık, barınma ve sosyal ihtiyaçların karşılanması için acil müdahale malzemelerinin depolanması amacıyla konteynerler konuşlandırılacaktır. İnşaat çalışmaları hızlı bir şekilde devam eden lojistik depo Mart ayında bitirilerek teslim alınacaktır” dedi. CİHAN

AFAD Adıyaman’da lojistik depo kuruyor


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×