Adliyeye davet edilen iş adamları, ifade vermeye başladı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü 25 Aralık'taki yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasında şüpheli iş adamlarının ifadeleri alınmaya başlandı.

Adliyeye davet edilen iş adamları, ifade vermeye başladı
07 Şubat 2014 Cuma 14:28

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü 25 Aralık'taki yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasında şüpheli iş adamlarının ifadeleri alınmaya başlandı. İlk olarak iş adamı Hasan B.’nın ifade verdiği belirtildi.

Savcı Muammer Akkaş tarafından yürütülen ‘yolsuzluk ve suç örgütü’ soruşturması kapsamında 25 Aralık’ta operasyon talimatı verilmişti. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın da şüpheli olduğu dosya ile ilgili gözaltı talimatı ve arama kararları uygulanmamıştı.

Savcısı değiştirilen dosyada iş adamları gözaltı yerine davetiye usulüyle ifadeye çağrıldı. Dosyada görevlendirilen savcılar İsmail Uçar, Fuzuli Aydoğdu, İrfan Fidan ve Murat Çağlak, ifade almaya başladı. 41 kişilik gözaltı listesinde adı bulunan iş adamlarından ilk olarak Hasan B. ifadeye geldi. İki avukatı ile gelen Hasan B., savcılara yaklaşık 45 dakika ifade verdi.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×