ADİMDER'den Hocaefendi’ye yapılan çirkin söylemlere tepki

Anadolu Diyanet Mensupları Derneği (ADİMDER) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Hüseyin Uyar, dine, Türkiye’ye ve insanlığa hizmet etmeyi hayatlarının gayesi haline getirmiş bir camiaya, o camianın fikir mimarı ve aynı zamanda diyanet teşkilatının da medarı if.

ADİMDER'den Hocaefendi’ye yapılan çirkin söylemlere tepki
28 Mart 2014 Cuma 14:28

Anadolu Diyanet Mensupları Derneği (ADİMDER) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Hüseyin Uyar, dine, Türkiye’ye ve insanlığa hizmet etmeyi hayatlarının gayesi haline getirmiş bir camiaya, o camianın fikir mimarı ve aynı zamanda diyanet teşkilatının da medarı iftiharı, emekli bir mensubu olan Fethullah Gülen Hocaefendi’ye aylardır meydanlar ve ekranlarda söylenen çirkin söylemler üzerine açıklama yaptı.

    İnanç ve Hürriyet Platformu adına ADİMDER Genel Merkez binasında yapılan açıklamaya Hasan Hüseyin Uyar, Fikret Sönmez, Seyit Ahmet Arıcı ve davetliler katıldı. ADİMDER Başkanı Uyar, burada yaptığı konuşmada, Diyanet ve ilahiyat camiasına mensup insanların yapılan bu zulümler karşısında sessiz kalmaları hatta hilafı hakikat açıklamalar yapmalarının, inanan herkesi derinden yaraladığını söyledi.

    Hiçbir somut mesnet ve delil olmadan Hizmet Camiası’nı hedef alarak bir takım medya mensuplarının ve siyasilerin konuşmalarının uygun olmadığını ifade eden Uyar, ’’Kendisinden birleştirici üslup beklediğimiz Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ‘Bunlarda yalan var, takiyye var, fitne var, inlerine gireceğiz, paralel devlet, haşhaşi, örgüt, çete, virüs, vatan haini, içi boş alim müsveddesi, yalancı peygamber, kasetçi, ananasçı, bunlar itikadi noktada bir sapıklığın içindeler. Şeklinde kutuplaştırıcı dil kullanması hepimizi üzmektedir.’’ dedi.

    "BİR PARTİ LİDERİNİN PERVASIZCA SARF ETTİĞİ ÇİRKİN VE SEVİYESİZ SÖZLER"

    "Türkiye’de bir parti liderinin meydanlarda pervasızca sarf ettiği bu çirkin ve seviyesiz sözler taraftarlarınca tekrarlanmakta" diyen Uyar, şunları söyledi: ''Bir günah milyonlar günaha baliğ olmakta, sebep olan zata bir o kadar vebal olarak dönmekte, toplumun bu kesimi adeta birbirleriyle günah yarışı yapmaktadırlar. Böyle bir vebalin altına giren insanlar, manen eziyet ettikleri milyonlarca kişiden helallik almadıkça ve tövbe etmedikçe asla günahlardan temizlenemezler.’’

    Uyar, şimdiye kadar yapılan çirkin ve seviyesiz ifadeler, iftiralar, hakaretler, tezyifler, İslam aleminin ve dünyanın tanıyıp tanıklık ettiği büyük bir alim, mütefekkir ve entelektüel şahsiyet olan Muhterem Fethullah Gülen Hocaefendi’ye, onu sevenlere, Türkiye’de ve 160 ülkede fedakarca hizmet eden gönül erlerine söylenmekte ve kalplerini kırmakta olduğunu dile getirdi. Uyar, "Bütün bu hakaretleri savuran kişi ya da kişiler Hak katında, hukuk nezdinde, milletin vicdanında suçlu ve sorumludurlar." diye konuştu.

    "EĞİTİM SEFERBERLİĞİ İÇİN ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIM"

    İnanç ve Hürriyet Platformu üyesi Fikret Sönmez de, eski Başbakanlardan Bülent Ecevit’in Meclis'teki ofisine gittikleri zaman yaşananları ise şöyle aktardı: "Kendisine bir hafta önce davetiye bıraktık. İftara teşrif edip etmeyeceğini öğrenmek için geldik. ‘Midemden rahatsız olduğum için doktor bana oruç tutmamı yasakladı.’ Bu istiklal mücadelesi başladığında kimse desteklemeseydi. Yalnız kalsaydı bu milletin hali nasıl olacaktı? Dünyaya yapılan eğitim seferberliğinde Hocaefendi’ye kimse destek olmazsa ne olacak bu eğitim işi deyince ‘Ben mesajımı aldım beyler dedi. Üzerime düşeni yapacağım dedi.’ Başbakanlık döneminde bütün sıkıştırmalara, tazyiklere karşı çıktı. Biz yine büyüklerimizden aynı yürekliliği istiyor, diliyor, dileniyor ve Allah (cc) dua ediyoruz." CİHAN

ADİMDER'den Hocaefendi’ye yapılan çirkin söylemlere tepki


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×