Adil Öksüz resmen 'ters köşe' yapmış

Aylardır Sakarya ve civarında aranan Adil Öksüz'ün izi tam tersi istikamette, Kırklareli'de bulundu

Adil Öksüz resmen 'ters köşe' yapmış
05 Ekim 2016 Çarşamba 08:04

Sonhaberler / Haber Merkezi

Ankara'daki 4. Ana Jet Üssü'nde gözaltına alınarak serbest bırakılan FETÖ imamı Adil Öksüz’ün güvenlik güçlerini resmen ters köşe yaptığı ortaya çıktı. Aylardır Sakarya'da üs kurarak Öksüz'ü arayan güvenlik güçleri hiçbir ize rastlamazken, Kırklareli'den gelen bir ihbar olayın boyutunu değiştirdi. İddiaya göre Öksüz ayladır Kırklareli'de kalıyordu. Oradan da yurtdışına kaçtı. Öksüz'ün yurtdışına kaçmadan önce, Kırklareli’nin sınır köyü Çeşmeköy’de, Gülenci bir şirkete ait arazinin yanındaki boş bir bağ evinde saklandığı iddia edildi.

15 Temmuz darbe girişiminin en kilit ismi olarak görülen firari FETÖ'cü Adil Öksüz'ün kaldığı son yer bulundu. Öksüz, iddiaya göre bir hafta önce Bulgaristan veya Yunanistan'a kaçtı. Kaçışından önce de Kırklareli'nin sınır köylerinden Çeşmeköy'de, FETÖ'cü şirketin arazisinin hemen yanında terk edilmiş bir bağ evinde kaldı. İstanbul'da yaşayan Çeşmeköylü bir vatandaş, akrabalarının köydeki arazisiyle ilgili jandarmaya ihbarda bulundu. İhbarcının ifadesine göre, sahipleri 15 Temmuz sonrası FETÖ'den tutuklanan Yavaşçalar Av Spor Malzemeleri şirketi yetkilileri, 2014'te Çeşmeköy'de düşük fiyatlara arazi toplamaya başladı.

Sabah'ın haberine göre ihbarcı, bu kişilerle yaptıkları görüşmelerde sık sık Adil Öksüz'ün adının geçtiğini anımsadığını söyledi. Şirket tarafından satın alınan arazinin boş olduğunu, bölgede terk edilmiş evler bulunduğunu da dile getirdi. Bunun üzerine bölgeye intikal eden kolluk güçleri, bir bağ evinde kısa süre öncesine ait yaşam izlerine rastlandı ancak kimse bulunamadı. Öksüz, iddiaya göre yurtdışına kaçmadan önce terk edilmiş haldeki bu bağ evinde kaldı. Tek odalı, birkaç metrekare büyüklüğünde, kerpiçten bağ evinde, kurulu kuzine bir soba bulunurken, birçok ev gereçlerinin yanı sıra bir de döşeği üzerinde yatak görüldü. Yerde çok yakın zamanda yakıldığı belli olan gazete külleri ve bir bidon turşu bulundu. 

Etiketler; #adil öksüz

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×