‘Adaylardaki değişiklik ihtiyacı Erdoğan’ın iradesine bağlı bir husustur’

AK Parti Denizli İl Başkanı Avni Örki, bazı ilçelerde eski belediye başkanlarının tekrar aday gösterilmemesinin sebebinin, gelişen şartların değişiklik ihtiyacı doğurması olduğunu, bunların tamamen Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın iradesine bağlı bir.

‘Adaylardaki değişiklik ihtiyacı Erdoğan’ın iradesine bağlı bir husustur’
23 Ocak 2014 Perşembe 15:53

AK Parti Denizli İl Başkanı Avni Örki, bazı ilçelerde eski belediye başkanlarının tekrar aday gösterilmemesinin sebebinin, gelişen şartların değişiklik ihtiyacı doğurması olduğunu, bunların tamamen Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın iradesine bağlı bir husus olduğunu söyledi. Örki, Denizli’de kesinleşen belediye başkan adaylarına gösterilen tepkiler hakkında açıklamalarda bulundu. Özellikle Çal ve Buldan’da mevcut adayların tekrar gösterilmemesi konusunda her partinin içinde ufak tefek sıkıntılar olabileceğini, bazı istifalar olduğunu, bundan sonra da olmayacağının garantisini kimsenin veremeyeceğini belirtti.

“Bu insanlar kötü olsaydı, bunlara zaten AK Parti önceden de görev vermezdi.” diyen İl Başkanı Örki, şunları kaydetti: “Gelişen şartlar, bir değişiklik ihtiyacını doğurmuş olabilir. Bu tamamen bu partinin genel başkanı, Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın iradesine bağlı bir husustur ama ben topu da hemen Başbakanımız'a atıp kurtuluyormuş havasını veren bir il başkanı olmak istemem. Başbakanımız, bu kararı verirken anket sonuçlarına baktı. Milletvekili görüşlerine, il başkanı görüşlerine, koordinatör, sivil toplum kuruluşu, temayül yoklamaları, hepsinin görüşlerine başvurdu.” dedi. Temayül yoklamalarının sonuçlarının hiçbir il başkanına söylenmediğini de vurgulayarak, “Söyleniyor ki, ‘Temayülde bu kişi birinci çıkmıştı.’ Nereden biliyoruz? Ben il başkanı olarak bilmiyorum. Hiçbir il başkanına, temayül sonuçları şöyle çıkmıştır diye bildirilmedi. Anket sonuçları şöyle çıkıyor diye, eğer ihtiyaç yoksa bildirilmedi.” CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×