Adana ve İstanbullu işadamları dostluk maçında karşı karşıya geldi

Adana Ticaret Odası Meclisi Futbol Takımı, konuk olduğu İstanbul Ticaret Odası (İTO) Meclisi ile gerçekleştirdiği dostluk karşılaşmasını 2-1 kaybetti.

Adana ve İstanbullu işadamları dostluk maçında karşı karşıya geldi
08 Nisan 2014 Salı 14:53

Adana Ticaret Odası Meclisi Futbol Takımı, konuk olduğu İstanbul Ticaret Odası (İTO) Meclisi ile gerçekleştirdiği dostluk karşılaşmasını 2-1 kaybetti. Bu sonuçla Adana Ticaret Odası ile İstanbul Ticaret Odası arasındaki galibiyet sayısı eşitlenmiş oldu.

Sarıyer Yusuf Ziya Öniş Stadyumu’nda gerçekleşen karşılaşma öncesinde ve sonrasında sahaya dostluk görüntüleri hakim oldu. İTO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çağlar, ATO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Şahbaz, Yönetim Kurulu üyeleri Zübeyt Şendur, Erdinç Güneyli, Mehmet Özel, Muzaffer Emin Yumuşak ve Şahin Güneşer ile Meclis üyelerinin de izlediği karşılaşmanın ilk yarısı İTO Futbol Takımı’nın, Levent’in kazandırdığı gollerle 2-0’lık galibiyetiyle tamamlandı.

İkinci yarıda baskısını artıran ATO, penaltıdan Ayhan Işık’ın ayağından kazandığı golle durumu 2-1’e getirdi. ATO Futbol Takımı’nın tüm çabasına karşın karşılaşmada başka gol olmadı ve maç 2-1 İTO’nun galibiyetiyle tamamlandı.

Karşılaşma sonrasında her iki takımın futbolcuları ve teknik heyete, günün anısına birer madalya verildi. Takımlar adına birer kupanın da verildiği karşılaşmayı değerlendiren İTO Başkanı İbrahim Çağlar ile ATO Başkan Yardımcısı Mehmet Şahbaz, “Amacımız, Türk ekonomisinde önemli paya sahip olan iki kenti sporla birbirine yakınlaştırmaktı ve bu da gerçekleşti. Çünkü bu tür etkinlikler, kentlerin tanıtımı açısından da büyük önem taşıyor. Maç sürecinde yakalanan dostluklar, tanıtım ve ticaretin temelini daha da pekiştiriyor. Her iki takım da sahada elinden gelen mücadeleyi yaptı. En önemlisi de tüm futbolcuların karşılaşma boyunca centilmence mücadele etmiş olmasıydı. Yaş ortalaması 40 olan iki takımın futbolcu ve teknik heyetini kutluyor, bu girişimin tüm Oda ve Borsaları kapsamasını diliyorum. 2-1 sona eren karşılaşma, aynı zamanda iki takım arasında geçtiğimiz yıl Adana’da oynanan ve 5-2 ATO’nun galibiyetiyle sonuçlanan maçın rövanşı oldu ve galibiyetler eşitlendi.” diye konuştu.
CİHAN

Adana ve İstanbullu işadamları dostluk maçında karşı karşıya geldi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×